System ochrony instytucjonalnej

Tylko u nas

Rozmowa z Ryszardem Lorkiem - Prezesem Zarządu SGB - Banku S.A.

Rozmowa z Ryszardem Lorkiem - Prezesem Zarządu SGB - Banku S.A.

Maciej Małek: Analizowana ustawa stworzyła ramy do tego, aby faktycznie wdrożyć system ochrony instytucjonalnej. Jakimi przesłankami się kierowaliście i gdzie spodziewacie się efektu synergii w biznesie jeżeli chodzi o przyjęty model IPSu?

Ryszard Lorek: Jeżeli powstanie IPS to uwalniają się możliwości kapitałowe. Ponad 500 mln, które pozwoli nam się rozwinąć biznesowo lokalnie. Nasz udział w rynku zmianiał się do tej pory - plus minus 10,1 procenta. Po wdrożeniu systemu ochrony instytucjonalnej wskaźnik może być o wiele lepszy.

Oprócz IPSu - jest to organizacja kontrolowania ryzyka - musimy zbudować silny model biznesowy po stronie banku spółdzielczego, nowy model biznesowy i funkcjonowania banku zrzeszającego jako apeksowo-biznesowy. Bank spółdzielczy - lider na rynku lokalnym, a bank zrzeszający - lider serwisu dla banków spółdzielczych na rynku lokalnym. To są dwa wyzwania, które musimy dostosować w strukturach, organizacji, abyśmy mogli później funkcjonować, zdobywać rynek i na nim konkurować.

Zobacz również rozmowę w wersji wideo.

aleBank.pl

Udostępnij artykuł: