Szefowa Światowego Szczytu Kobiet w Polsce

Polecamy

Irene Natividad, twórczyni największego i najważniejszego forum ekonomicznego kobiet nazywanego „kobiecym Davos”, przyjedzie 8 lipca do Warszawy. Jej trzydniowa wizyta studyjna jest związana z przygotowaniami do przyszłorocznego Światowego Szczytu Kobiet, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2016 w stolicy Polski. Wydarzenie każdego roku gromadzi ponad 1000 liderek biznesu oraz przedstawicielek rządów i sektora non-profit z ponad 80 krajów świata. Wybór Warszawy na organizatora szczytu jest wynikiem kilkuletnich starań Kongresu Kobiet.

W ostatnim szczycie, który odbył się w dniach 14-16 maja w Sao Paulo, wzięła udział 30-osobowa polska delegacja kobiet biznesu, przedstawicielek rządu i parlamentu pod przewodnictwem minister Małgorzaty Fuszary oraz Henryki Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. W 2016 roku Światowy Szczyt Kobiet odbędzie się w Warszawie.

Irene Natividad: prezydent Global Summit of Women, przewodnicząca Women Directors International – organizacji promującej zwiększenie obecności kobiet na najwyższych szczeblach zarządzania. Jest założycielką i szefową Globe Women, waszyngtońskiej firmy prowadzącej badania i programy na rzecz gospodarczego awansu kobiet oraz międzynarodowego networkingu. Od 25 lat organizuje Global Summit of Women, najważniejsze forum ekonomiczne zwane „kobiecym Davos”, które gromadzi ponad 1000 liderek biznesu i przedstawicielek rządów z ponad 80 krajów świata.

Komentatorka wydarzeń dotyczących pozycji kobiet w biznesie i polityce. Od 20 regularnie pojawia się w programach stacji takich jak CNN czy Fox News. Jej publikacje ukazywały się na łamach m.in.: USA Today, Los Angeles Times, Washington Post, Des Moines Register, Chicago Tribune.

W latach 90. przewodziła National Commission on Working Women zajmującej się równością ekonomiczną i wzmacnianiem kobiet, m.in. poprzez program szkoleniowe. To doświadczenie zainspirowało ją do stworzenia globalnej organizacji działającej na rzecz zwiększania roli kobiet w zarządzaniu oraz corocznego szczytu kobiet – Global Summit of Women.

Irene Natividad zasiadała w szeregu rad nadzorczych oraz ciał doradczych organizacji społecznych i korporacji, m.in. w Cigna i Wyndham International. W 1994 prezydent Bill Clinton mianował ją na stanowisko członka rady dyrektorów  Sallie Mae – spółki z listy Fortune 100, czyli zestawienia największych firm w Stanach Zjednoczonych.

W 2014 r. została zaliczona przez magazyn Diversity Global do czołowej dziesiątki „Orędowników globalnej różnorodności”. Na przestrzeni lat była wyróżniana wieloma tytułami, m.in. znalazła się w gronie „21 Leaders for the 21st Century” według  Women’s eNews oraz na liście „74 Women Changing American Politics” magazynu Campaigns & Elections. Pod koniec lat 80. Ladies Home Journal umieścił jej nazwisko w zestawieniu „100 Most Powerful Women in America”.

W Polsce gościła do tej pory kilkukrotnie na zaproszenie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, gdzie prowadziła panele m.in. o tym, jak wykorzystać potencjał kobiet i politykę różnorodności do wzmocnienia konkurencyjności firm.

Irene jest Amerykanką o azjatyckich korzeniach. Mieszka z rodziną w Waszyngtonie.

Global Summit of Women – Światowy Szczyt Kobiet: największe i najważniejsze forum ekonomiczne kobiet nazywane „kobiecym Davos”. Każdego roku gromadzi ponad 1000 liderek biznesu oraz przedstawicielek rządów i sektora non-profit z ponad 80 krajów świata. Ideą forum jest wypracowywanie rozwiązań służących zwiększaniu roli kobiet w życiu publicznym, polityce i biznesie, które mają być potem przeszczepiane na grunt lokalny. Szczyt jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zebrania opinii kobiecych autorytetów, wymiany praktycznych rozwiązań i twórczych strategii ukształtowanych przez liderki z całego świata. Wydarzenie jest organizowane od 25 lat przez Globe Women, na czele której stoi Irene Natividad.

Wcześniejsze Global Summit of Women odbyły się m.in w 2013 roku w Malezji, w 2012 roku w Grecji, 2011 –  Turcji, 2010 – Chinach, 2009 – Chile.

Irene Natividad jest bardzo otwarta na spotkania z mediami. Zainteresowanych zorganizowaniem wywiadu zapraszamy do kontaktu:

Alicja Tatarczuk-Nowik
atatarczuk@konfederacjalewiatan.pl, kom. 504 925 319
lub
Agata Siedlaczek
asiedlaczek@kongreskobiet.pl, kom.  666 020 595

Konfederacja Lewiatan

fot. Światowy Szczyt Kobiet 2015 w Sao Paulo

Udostępnij artykuł: