Sztuczna inteligencja i nowe technologie pomogą pracownikom w firmie

Rynek pracy

Europejscy pracownicy postrzegają sztuczną inteligencję i nowoczesne technologie jako wybawienie od nudnych, żmudnych zadań a nie realne zagrożenie dla swojej pozycji w pracy.

Fot. stock.adobe.com/pathdoc

Europejscy pracownicy postrzegają sztuczną inteligencję i nowoczesne technologie jako wybawienie od nudnych, żmudnych zadań a nie realne zagrożenie dla swojej pozycji w pracy.

Przyszłość pracy – pozytywna rola technologii #automatyzacja #robotyzacja #rynekpracy #AI

Wyniki badań zrealizowanych przez Ricoh pokazują, że 54% z nich wierzy, że innowacyjne rozwiązania sprawią, że codzienne obowiązki w pracy staną się przyjemniejsze. Tylko 28% obawia się, że przyczynią się do zlikwidowania ich stanowiska pracy. Dzięki nowoczesnej technologii pracownicy będą mogli skoncentrować się w dużo większym stopniu na realizacji kreatywnych i strategicznych zadań. Ma to dla nich bardzo duże znaczenie. Aż 72% badanych chce mieć bowiem realny wpływ na sukces i wyniki osiągane przez swojego pracodawcę.

- Nowoczesne technologie zmieniają nasz styl pracy. Warto podkreślić, że te w ogromniej mierze przekładają się na większe możliwości samorealizacji dla pracowników. Dzięki nim będą mogli też czerpać znacznie większą satysfakcję z wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych – powiedział David Mills, CEO w Ricoh Europe.

Wdrożenie nowych narzędzi wymaga jednak odpowiedniej komunikacji w firmie. Pracownicy muszą rozumieć jaki kształt ma strategia przedsiębiorstwa w tym obszarze. Jedynie 38% badanych uważa, że ich pracodawca ma i działa według określonego planu w zakresie wprowadzenia nowych rozwiązań, takich jak np. sztuczna inteligencja do funkcjonowania firmy. Ten aspekt wiąże się z inwestowaniem w sukcesywne podnoszenie kompetencji technologicznych pracowników. Ci oczekują dostępu do narzędzi, które pozwolą im pracować w nowoczesnym środowisku i przygotować się na wymagania miejsca pracy przyszłości.

Źródło: Ricoh
Udostępnij artykuł: