Szymon Kamiński nowym prezesem BZ WBK Finanse & Leasing

Kadry

Stanowisko prezesa zarządu BZ WBK Finanse & Leasing objął Szymon Kamiński, który będzie zarządzał realizacją strategii firmy na lata 2012-2014.

Stanowisko prezesa zarządu BZ WBK Finanse & Leasing objął Szymon Kamiński, który będzie zarządzał realizacją strategii firmy na lata 2012-2014.

Szymon Kamiński (42 lata) posiada wykształcenie techniczne i ekonomiczne zdobyte na uczelniach polskich i zagranicznych (m.in. Akademia Morska, Uniwersytet Gdański, IMD Lausanne). Szerokie doświadczenie menadżerskie zdobył zarządzając biznesem w branży finansowej, doradczej oraz w przemyśle. W latach 1996-1998 był jednym z dyrektorów zarządzających restrukturyzacją postakwizycyjną w polskiej części szwedzkiej Grupy Trebruk (obecnie Arctic Paper S.A.). Od 1998 r. był związany z Det Norske Veritas na początku jako Country Manager i Członek Zarządu w Polsce (1998-2002), a następnie w Hiszpanii i Portugalii (2003-2005). W latach 2006-2008 jako Global Rating Manager zarządzał projektami realizowanymi w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej. W latach 2008-2010 był związany z Europejskim Funduszem Leasingowym należącym do Credit Agricole, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Linią Biznesową Leasingu Korporacyjnego.

Szymon Kamiński włada językiem angielskim i hiszpańskim, przez wiele lat uprawiał wyczynowo sport (pływanie i żeglarstwo regatowe).

Celem biznesu leasingowego BZ WBK jest podwojenie wyników w ciągu następnych trzech lat, a więc do końca roku 2014. Kluczem do sukcesu będzie umiejętne wykorzystanie potencjału Grupy oraz budowanie długoterminowych relacji z klientami - mówi Szymon Kamiński, nowy prezes zarządu BZ WBK Finanse & Leasing.

Szymon Kamiński zastąpił na stanowisku prezesa zarządu BZ WBK Finanse & Leasing p. Wojciecha Nowackiego, który zarządzał Spółką od roku 1998.

Udostępnij artykuł: