TalentowiSKO Banków Spółdzielczych: konkursy wystartowały

Bankowość spółdzielcza / Wydarzenia

30 września br. wystartowały konkursy organizowane w ramach Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Już szósty rok szkoły walczą o tytuł najlepszej!

Plakat Programu TalentowiSKO
Źródło: Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości

30 września br. wystartowały konkursy organizowane w ramach Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Już szósty rok szkoły walczą o tytuł najlepszej!

Celem konkursów jest popularyzowanie wśród uczniów pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy, przedsiębiorczością i szacunkiem do pracy #BPS #TalentowiSKO

Celem konkursów jest popularyzowanie wśród uczniów pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy, przedsiębiorczością i szacunkiem do pracy.Konkurs „Oszczędzanie w SKO procentuje w Bankach Spółdzielczych” przeznaczony jest dla uczniów klas I - VI szkół podstawowych. Uczniowie mają za zadanie m.in. zorganizować ogólnoszkolny konkursu o oszczędzaniu, przeprowadzić zbiórkę pieniędzy lub aukcję na społecznie ważny cel oraz przygotować przedstawienia na temat związany z oszczędzaniem i rozwijaniem talentów.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz klas VII – VIII szkół podstawowych przygotowano konkurs „Spółdzielnia dobrych serc”, mający na celu pozyskanie funduszy na szczytny cel, wspierający lokalną społeczność. Uczniowie mają za zadanie znaleźć ważny społecznie cel, a potem zorganizować zbiórkę funduszy. Jak? Może będzie to koncert, a może targ używanych książek albo aukcja własnoręcznie upieczonych ciast? Ograniczenie stanowi jedynie kreatywność uczniów.Konkurs „Inkubator szkolnych biznesów” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadaniem jego uczestników jest opracowanie pomysłu na własny biznes i przygotowanie biznesplanu.

Dla zwycięzców konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne – zarówno na etapie krajowym, jak i regionalnym.W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu na talentowisko@bankbps.pl oraz pod numerem telefonu: 22 539 52 31.

Źródło: Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości

Udostępnij artykuł: