Tarcza Finansowa PFR: blisko 1,5 mld złotych dla klientów Zrzeszeń BPS i SGB

Bankowość spółdzielcza / Firma

Blisko 1,5 miliarda złotych przyznano dotychczas klientom Banków Spółdzielczych w całej Polsce w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju. Subwencje są już na rachunkach przedsiębiorców.

tarcza finansowa
Źródło: Banki Spółdzielcze

Blisko 1,5 miliarda złotych przyznano dotychczas klientom Banków Spółdzielczych w całej Polsce w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju. Subwencje są już na rachunkach przedsiębiorców.

#TarczaFinansowaPFR: Do 9 tys. przedsiębiorców będących klientami Banków Spółdzielczych, trafiło blisko 1,5 mld złotych. Kolejne firmy mogą wnioskować o wsparcie #GrupaBPS #SGBBankiSpółdzielcze #Koronawirus @Grupa_PFR

Program pomocowy Polskiego Funduszu Rozwoju o wartości w sumie 100 miliardów złotych ma trafić do firm, które najbardziej ucierpiały na skutek kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa. Szacuje się, że w całej Polsce jest ich 670 tysięcy.

Pomoc dla 9 tys. przedsiębiorców

W celu zapewnienia dostępności pomocy w każdym zakątku kraju, do programu przyłączyły się również Banki Spółdzielcze obu Zrzeszeń: BPS i SGB. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać w systemach bankowości internetowej banków.

Do 9 tysięcy przedsiębiorców będących klientami Banków Spółdzielczych, trafiło dotychczas blisko 1,5 miliarda złotych. Kolejne firmy mogą wnioskować o wsparcie.

– Udział w programie Tarcza Finansowa PFR to kolejny element działań pomocowych oferowanych przez Banki Spółdzielcze. Wśród naszych klientów dominują mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Są to lokalne biznesy, które decydują o rozwoju mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich, a tym samym o życiu lokalnych społeczności.

Wsparcie dla klientów, którzy stracili przychody na skutek zamrożenia gospodarki, to jeden z priorytetów Banków Spółdzielczych. W tym celu uruchomiliśmy też specjalny serwis internetowy dedykowany klientom.

W jednym miejscu znajdą oni informacje na temat działań pomocowych oferowanych przez Banki Spółdzielcze i instytucje państwowe. Pracownicy Banków Spółdzielczych wszystkim zainteresowanym wyjaśniają, z jakich mechanizmów pomocowych warto w danym przypadku skorzystać – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Banki oferują także dodatkową pomoc

– Zgodnie z naszą misją jesteśmy partnerem lokalnych przedsiębiorców. Wsparcie lokalnych partnerów to jedno z naszych podstawowych zadań. Bez niego, wiele firm miałoby problemy, by utrzymać swoją aktywność na rynku i ochronić stanowiska pracy.

Nie jest to jedyna pomoc, której sektor bankowości spółdzielczej udziela lokalnemu biznesowi. W ramach Tarczy Antykryzysowej ułatwiamy przedsiębiorcom rozliczenia kredytowe, przesuwamy terminy płatności zobowiązań i wspieramy ich płynność finansową ‒ podkreśla Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA.

Oba Zrzeszenia Banków Spółdzielczych, w formule internetowych webinariów, przeszkoliły personel banków w zakresie wdrożenia Tarczy Finansowej PFR. Doradcy klientów, wspierani przez pracowników infolinii, pomagają przedsiębiorcom w poprawnym wypełnianiu wniosków.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Informacje o subwencjach

Informacje na temat przyjmowania wniosków o subwencję w programie Tarcza Finansowa PFR można znaleźć na stronach:

https://www.sgb.pl/pomoc-dla-firm-tarcza-finansowa-pfr/

oraz

http://www.grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow.


W obu serwisach dostępne są też kalkulatory, za pomocą których przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR mogą wyliczyć maksymalną dla siebie wysokość subwencji.

Udostępnij artykuł: