Technologia Oracle będzie platformą wirtualnego banku Alior Sync

Bankowość

Oracle Polska informuje, że Alior Bank dokonał zakupu zaawansowanego pakietu produktów technologicznych Oracle, w którym zawierają się licencje Oracle Database w jej najbardziej zaawansowanej wersji Enterprise Edition, a także opcje bazodanowe: partycjonowanie i system klastrowy Oracle Real Application Clusters oraz narzędzia diagnostyczne.

Oracle Polska informuje, że Alior Bank dokonał zakupu zaawansowanego pakietu produktów technologicznych Oracle, w którym zawierają się licencje Oracle Database w jej najbardziej zaawansowanej wersji Enterprise Edition, a także opcje bazodanowe: partycjonowanie i system klastrowy Oracle Real Application Clusters oraz narzędzia diagnostyczne.

Inwestycja jest związana z budową banku internetowego nowej generacji Alior Sync, nad którym prace będą trwały do II kwartału 2012 roku. Produkty Oracle stanowią platformę działania głównego systemu do obsługi Alior Sync, autorskiego opracowania węgierskiej firmy IND, wiodącego europejskiego dostawcy systemów bankowości mobilnej. Firma IND jest głównym wykonawcą projektu wdrożeniowego, jest odpowiedzialna także za instalację produktów Oracle.

Alior Sync, to nowatorska propozycja na polskim rynku usług finansowych; zapewni użytkownikom w pełni wirtualną obsługę oraz nowoczesne sposoby komunikacji, udostępniając wirtualny oddział z szerokim wykorzystaniem wizualizacji trójwymiarowej, rozmów wideo i chatów. Model działalności Alior Sync przewiduje także ułatwienia dla sprzedaży produktów i usług, nie tylko bankowych, dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych oraz unikatowych możliwości sieci społecznościowych.

Technologia Oracle nie jest nowością w Alior Banku; w roku 2008 zakończyło się w tej instytucji wdrożenie scentralizowanego Systemu Gospodarki Własnej Oracle (SGW) opartego na aplikacjach zestawu Oracle E-Business Suite. Moduły systemu: Księga Główna, Zobowiązania, Należności, Środki Trwałe, Zarządzanie Środkami Pieniężnymi oraz Zaopatrzenie zostały wdrożone w rekordowym czasie 4 miesięcy przez firmę ALATUS, partnera aplikacyjnego Oracle Polska. Również od samego początku rozwiązania bazodanowe firmy Oracle działają w zakresie bankowości internetowej, Call Center i podstawowej aplikacji front-endowej dla bankierów w oddziałach, stworzonej przez firmę Comarch wg oczekiwań i założeń Alior Banku.

"Poszukiwaliśmy najnowszych, ale sprawdzonych technologii bazodanowych, zapewniających wydajność, skalowalność i gwarantujących bezpieczeństwo, a przy tym łatwych we wdrożeniu i zarządzaniu" - mówi Henryk Baniowski, Dyrektor Generalny ds. IT Alior Banku.

"Nasze wcześniejsze doświadczenia jakie zdobyliśmy na starcie Alior Banku we współpracy z firmą Oracle oraz jej partnerami skłoniły nas aby i tym razem przy wyborze bazy danych dla naszego nowego projektu Alior Sync ponownie skierować nasze kroki do firmy Oracle. Mamy nadzieję, że przyniesie to obu stronom wiele ciekawych doświadczeń w budowie całkiem nowego rozwiązania biznesowego, gdzie stabilne podstawy zawarte w bazie danych będą kluczem do sukcesu" - mówi Tomasz Motyl, Dyrektor Departamentu Rozwoju Systemów i Aplikacji Alior Banku.

"Liderzy sektora bankowego, do których bez wątpienia należy Alior Bank, nie mogą pozwolić sobie na ryzyko operacyjne w przypadku uruchamiania nowych projektów biznesowych o znaczeniu newralgicznym, dlatego też sięgają po sprawdzone, wydajne i bezpieczne rozwiązania objęte pełną opieką serwisową" - komentuje Bartłomiej Mitera, odpowiedzialny za sprzedaż technologii do sektora finansowego w Oracle Polska. "Cieszymy się, że Alior Bank zdecydował się na kontynuację współpracy biznesowej z Oracle, która układa się znakomicie już od wielu lat; jestem przekonany, że także w obecnym przypadku elastyczność oraz pełna integracja rozwiązań Oracle zagwarantują sukces nowego przedsięwzięcia i zapewnią Bankowi przewagę biznesową".

Źródło: Oracle Polska

Udostępnij artykuł: