Technologie: Banki spółdzielcze SGB stawiają na szybkie i wygodne płatności

NBS 2015/10

Choć transakcje kartami płatniczymi i przelewy internetowe są standardem, dostępnym w ofercie banków od dawna, to nowe rozwiązania technologiczne i funkcjonalne pozwalają z nich korzystać w jeszcze praktyczniejszy sposób.

Marcin Kotus

Każdy z nas z pewnością nieraz znalazł się w sytuacji wymagającej szybkiego przekazania przelewu drugiej osobie lub zapomniał portfela i przy sklepowej kasie bezradnie szukał gotówki we wszystkich możliwych miejscach. Naprzeciw takim potrzebom wyszły banki spółdzielcze SGB, które swoim klientom udostępniły usługę przelewów natychmiastowych realizowanych w systemie Express Elixir i płatności zbliżeniowe telefonem w technologii NFC. Pierwsza usługa jest idealnym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych i firmowych, którzy w czasie rzeczywistym mogą przekazać środki na rachunek odbiorcy, natomiast drugie rozwiązanie dobrze sprawdzi się wśród osób ceniących sobie wygodne i szybkie płatności w sklepach, bez konieczności pamiętania o portfelu.

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: