Technologie: Biuro z chmury

BANK 2015/01

W czasach wszędobylskiej chmury obliczeniowej, pojęcie oprogramowania i sposobów korzystania z niego uległo istotnym przeobrażeniom.

Artur Król

Jeszcze kilka lat temu do korzystania z programu księgowego niezbędna była jego instalacja na komputerze z nośnika, np. dyskietki lub płyty CD. Teraz coraz częściej spotkamy się z wynajmowaniem oprogramowania wtedy, kiedy jest potrzebny i na określony czas. Jednym z charakterystycznych cech chmury obliczeniowej jest jej usługowy charakter, a istotne jest pojęcie: SaaS – Software as a Service, czyli Oprogramowanie jako Usługa. W modelu usług możemy korzystać z coraz obszerniejszego spektrum oprogramowania od CRM i prowadzenia księgowości on-line po aplikacje biurowe. Te ostatnie są też chyba najczęstszym rodzajem oprogramowania biznesowego, z jakim mamy do czynienia. Kto z nas nie korzysta, lub nie korzystał w przeszłości, z Worda czy Excela?

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: