Technologie: International Biometric Congress

BANK 2014/07-08

Czy biometria ma szansę stać się powszechną metodą uwierzytelniania? Dlaczego to właśnie lokalne banki spółdzielcze stały się lokomotywą technologii biometrycznych w polskim sektorze finansowym? W jaki sposób skutecznie chronić wzorce biometryczne - pamiętając o tym, że w przypadku kradzieży tożsamości niemożliwa jest prosta zmiana hasła czy tokena?

Jerzy Czajka

Te, i wiele innych problemów rozstrzygano podczas International Biometric Congress w dniach 5-6 czerwca 2014 r. Wydarzenie, organizowane od sześciu lat przez Związek Banków Polskich oraz Forum Technologii Bankowych ZBP, dotychczas znane było pod marką Spring Biometric Summit. W tym roku konferencja zadebiutowała pod nową nazwą – jednak poza nią nie zmieniło się nic. Wciąż pozostaje ona największym i najważniejszym wydarzeniem poświęconym zastosowaniom technologii biometrycznych – a jego uczestnikami tradycyjnie były banki wykorzystujące w swej działalności technologie biometryczne, dostawcy technologii, przedstawiciele organów administracji publicznej oraz niezależni eksperci.

Banki prekursorami nowych technologii

Rozpoczynając obrady, dr Mieczysław Groszek, wiceprezes Związku Banków Polskich, podkreślił ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: