Technologie: Jak krótka wiadomość opanowała świat

NBS 2017/01

SMS to usługa wysyłania krótkich wiadomość tekstowych (ang. Short Message Service) w sieciach telefonii komórkowej, ale także w mniejszym stopniu stacjonarnej. Obecnie chyba nikt na świecie nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tej właśnie formy komunikacji.

Daria Pawęda

SMS-y wysyłamy do znajomych, rodziny, jako wiadomości biznesowe i handlowe, a także otrzymujemy tą drogą różnego rodzaju alerty i informacje, w tym marketingowe. Także w bankowości wiadomości SMS funkcjonują prawie od samego początku ich istnienia, ewoluując i mocno zakorzeniając się w tej branży. Banki wysyłają tą drogą do klientów różnego rodzaju wiadomości, alerty, informacje marketingowe, ale także kody jednorazowe w ramach usług bankowości internetowej i mobilnej. Coraz więcej instytucji finansowych, w tym także banki spółdzielcze, posiada w ramach swojej oferty rozbudowane usługi oparte na powiadomieniach SMS. Możemy więc jednoznacznie stwierdzić, że SMS-y stały się integralnym elementem współczesnej bankowości.

Merry Christmas – czyli jak to się ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: