Technologie: Mgła nad Londynem

BANK 2015/05

Innowacje dla finansów - ale czy wciąż dla banków? Z drugiej zaś strony banki wkraczają na zupełnie nowe obszary, jak np. gry komputerowe. W dwa dni ponad 1200 uczestników i ponad 70 prezentacji. Najczęstszy temat? Bankowość mobilna.

Wojciech Grzybowski

Londyn jak zwykle zachodzi mgłą, ale uczestnicy Finnovate Europe 2015 mają jasno wytyczone cele. Jest też jedna wielka niewiadoma, która być może wyłoni się z tej mgły, a może w niej pozostanie. Mimo że największe banki wysłały nad Tamizę swoich przedstawicieli, to w kuluarach niektórzy zadawali pytanie – czy nie jesteśmy czasem świadkami jakiejś zmiany, czy przypadkiem innowacyjne technologie nie wyrugują finansów z banków jako takich? Odważna to teza, lecz przychodzi mi do głowy pytanie jednego z prelegentów: Dlaczego nie mogę za pośrednictwem Facebooka wysłać synowi trochę gotówki, kiedy pojawi się taka potrzeba? Ludzie nie chcą używać bankowości internetowej, oni chcą mediów społecznościowych. Znak czasów?

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: