Technologie: Pracownicy na każdym stanowisku chcą pracować w ten sam sposób – po swojemu

BANK 2018/12

Ponad 82% pracowników jest zdania, że naprawdę dostosowana do ich potrzeb technologia zwiększyłaby ich produktywność1. Ponad 77% sądzi, że podobny efekt pozwoliłyby im uzyskać technologie rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej2. Jednocześnie mniej niż 1 na 5 osób jest zadowolona z tego, co ma obecnie3.

Sebastian Antkiewicz, Client Solutions Lead, Dell Polska

Ponad 82% pracowników jest zdania, że naprawdę dostosowana do ich potrzeb technologia zwiększyłaby ich produktywność1. Ponad 77% sądzi, że podobny efekt pozwoliłyby im uzyskać technologie rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej2. Jednocześnie mniej niż 1 na 5 osób jest zadowolona z tego, co ma obecnie3.

– Rozwiązania, które są od początku projektowane i tworzone z myślą o pracownikach najlepiej zaspokajają potrzeby personelu i umożliwiają stawienie czoła jego oczekiwaniom. Dzięki takiemu podejściu, każdemu możemy zaoferować urządzenie i akcesoria optymalnie dopasowane do konkretnych celów. Jego celów. – komentuje Sebastian ­Antkiewicz, Client Solutions Lead, Dell Polska.

Przedstawiamy PERSONAS. Są to starannie opracowane, najpopularniejsze formy wykonywania zadań, które w przeszłości zostałyby przydzielone do jednej z dwóch kategorii: pracownika biurowego lub pracownika terenowego. Jednak dziś tak wąski podział nie jest już wystarczający.

Pracownik biurowy (Desk – Centric)

Nie mówimy tu już o boksie w biurze, lecz o środowisku powstawania pomysłów, które ułatwią pracę wielozadaniową i zwiększą produktywność.

61% przedsiębiorstw odnotowuje wzrost produktywności po oddaniu użytkownikom do dyspozycji miniaturowych komputerów PC2. Właśnie dlatego powstały takie komputery, jak PC Dell OptiPlex Micro. Zapewniają one dużą moc obliczeniową i funkcjonalność w komputerze tak małym, że czasem trudno go zauważyć. Regulowane pozycje montażowe sprawiają, że urządzenie można schować w dowolnym miejscu, nie zajmuje więc w ogóle powierzchni biurka. Pozostawia to dużo przestrzeni na spory monitor (lub nawet dwa), wygodniejszą aranżację i znakomite pomysły.

Kolejną zwiększającą swobodę zaletą dla pracowników, którzy większość czasu spędzają przy biurku, jest możliwość wyeliminowania rozpraszających, zajmujących miejsce przewodów dzięki podłączeniu miniaturowego komputera stacjonarnego do bardzo szerokiego monitora i bezprzewodowej klawiatury i myszy. Dodajmy jeszcze zróżnicowane, pomysłowe opcje montażu, a transformacja boksu – a zarazem produktywności pracownika – stanie się faktem.

Pracownik, który nieustannie przemieszcza się po firmowym budynku (Corridor Warrior)

Biegiem na spotkanie, wspólna praca, prezentacja i wykonanie zadania. A potem wszystko od nowa.

Nowoczesne, ultralekkie notebooki powstały właśnie z myślą o użytkownikach, którzy są bardzo mobilni w obrębie swojego miejsca pracy i których trudno jest zastać przy biurku. Dwa spotkania, trzy prezentacje i warsztaty w sześciu różnych salach konferencyjnych? Nie ma problemu. Dzięki odpowiednim urządzeniom tacy pracownicy mogą płynnie przemieszczać się od swojego biurka do sali konferencyjnej. Są ciągle podłączeni do sieci, mogą więc korzystać z plików i je współużytkować oraz współpracować z innymi. Pojedynczy adapter umożliwia im również podłączenie komputera do tablicy lub projektora w danej sali w ciągu kilku sekund. Są gotowi do rozpoczęcia prezentacji, gdy tylko przekroczą próg pomieszczenia.

Po powrocie do swoich biurek mogą łatwo i szybko zadokować urządzenie za pomocą pojedynczego kabla. Możliwości Plug & Play (Podłącz i Pracuj) pozwalają im podłączyć sprzęt do wszelkiej używanej przez nich technologii – może to być zarówno drugi monitor, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: