Technologie: Strategię biznesową pisze klient

BANK 2014/03

Z Danielem Matusiakiem, dyrektorem sprzedaży dla sektora finansowego w IBM Polska, rozmawia Sławomir Dolecki

IBM od 10 lat prowadzi badania trendów rynkowych, analizując opinie i zamierzenia kadry zarządzającej dużych firm różnych branż. Do czego one służą?

– Przede wszystkim chodzi o to, żeby dobrze poznać i zrozumieć trendy, w jakich będzie się rozwijała gospodarka. Chcemy wiedzieć, o czym myślą zarządy firm, przygotowując plany rozwoju i korygując własne wieloletnie strategie. To pozwala nam lepiej poznać naszych klientów i dzięki temu zaoferować dobrze przygotowane rozwiązania. Nasza strategia działania musi uwzględniać oczekiwania naszych klientów. No i wreszcie – raporty te dla naszych klientów są świetnym źródłem informacji o aktualnych trendach. Dzięki nim wszyscy możemy obserwować, w jakim kierunku idzie świat. Warto podkreślić, że udostępniamy je wszystkim bezpłatnie na naszych stronach internetowych.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: