Technologie: Uniwersalny system nie tylko dla windykatora

BANK 2016/05

Z Mirosławem Wnukiem, dyrektorem rozwoju obszaru windykacji w firmie VSoft, rozmawiał Jerzy Majka.

Z Mirosławem Wnukiem, dyrektorem rozwoju obszaru windykacji w firmie VSoft, rozmawiał Jerzy Majka.

Wśród oferowanych przez państwa firmę systemów pojawiło się ostatnio nowe narzędzie – VSoft Mobile Workforce, mające na celu wspieranie pracowników terenowych. Czym ten system wyróżnia się na tle innych aplikacji dostępnych na rynku?

– Przygotowane przez nas rozwiązanie jest parametryzowalne, umożliwia niezwykle elastyczne zarządzanie zadaniami. Pierwotnym zadaniem aplikacji VSoft Mobile Workforce jest usprawnienie pracy windykatorów terenowych, tak by mogli oni otrzymywać zlecenia zadań na swoich urządzeniach mobilnych (telefonach lub tabletach) i wprowadzać je na bieżąco w harmonogram prac. Na przykład zaplanować nowe zadanie odpowiednio do wyznaczonej wcześniej trasy przejazdu bądź miejscowości, w której w danej chwili przebywają. Aplikacja umożliwia także natychmiastowe raportowanie rezultatów pracy do systemu zlecającego zadanie.

VSoft Mobile Workforce umożliwia współpracę z wieloma systemami, nie tylko tymi do obsługi procesu windykacji. Z pomocą aplikacji można zlecać zadania przykładowo dla pracowników obsługi klienta, rzeczoznawców majątkowych czy analityków kredytowych – jednym słowem wszystkich bankowców, którzy otrzymują zadania do wykonania w terenie. Rozwiązanie pozwala konfigurować różne typy zadań. Pracownik terenowy otrzymuje taki zestaw informacji, jaki ustali administrator systemu. Dzięki temu rozwiązanie cechuje się dużą elastycznością i w naszej opinii jest to główny wyróżnik. Większość tego rodzaju wdrożeń jest dedykowana albo pod system windykacyjny, albo pod zarządzanie zasobami ludzkimi.

W jaki sposób to rozwiązanie może wesprzeć banki w obliczu nowych możliwości restrukturyzacji przedsiębiorstw?

– Działania w zakresie restrukturyzacji i upadłości podmiotów gospodarczych związane są z zaangażowaniem bardzo dużych zespołów pracowników: prawników, ekonomistów, księgowych oraz ekspertów z najróżniejszych dziedzin, w tym powiązanych z profilem działalności niewypłacalnej firmy. VSoft Mobile Workforce pozwala na optymalizację procesu zlecania zadań podejmowanych w ramach restrukturyzacji poszczególnym ekspertom i uzyskiwania od nich odpowiedzi. Na poziomie obsługi całości procesu wsparcie zapewnia wówczas system windykacyjny VSoft Collection, który jest w stanie obsługiwać również złożone postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe przedsiębiorstw. System wskazuje kolejne działania konieczne w przeprowadzeniu procesu restrukturyzacyjnego i wyznacza konkretne zadania do wykonania. Zadania są następnie przekazywane do aplikacji VSoft Mobile Workforce, która pozwala kontrolować stan ich wykonywania – np. przypominając pracownikom o bliskim bądź przekroczonym terminie realizacji. To wsparcie pozwala na znaczne usprawnienia, w szczególności w obsłudze procesów korporacyjnych dla dużych klientów, gdzie tych procesów jest faktycznie dużo i trzeba mieć wsparcie w zakresie terminów, kolejnych kroków do wykonania czy kompletności zbieranych informacji.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: