Technologie: Usługi Paybynet oraz Invoobill w bankach spółdzielczych z Grupy BPS

NBS 2016/11

Banki spółdzielcze po raz kolejny pokazują, że są znaczącym graczem w szeroko rozumianym świecie bankowości elektronicznej. Obecnie już blisko sto instytucji zrzeszonych z Bankiem BPS oferuje swoim klientom korzystającym z bankowości elektronicznej, wspólnie z Krajową Izbą Rozliczeniową, usługi Paybynet. A około dwudziestu z nich oferuje usługę Invoobill.

Daria Pawęda

Płatności linkiem – czyli Paybynet

Paybynet to utworzony w 2007 r. przez Krajową Izbą Rozliczeniową system umożliwiający dokonywanie bezpośrednich płatności elektronicznych w sklepach internetowych oraz w administracji publicznej. Usługa oparta jest na infrastrukturze międzybankowego systemu rozliczeniowego Elixir, a to pozwala na bezpośrednie przekazywanie pieniędzy z rachunku bankowego nadawcy na rachunek bankowy odbiorcy. Klienci w całej Polsce bardzo doceniają tę formę płatności elektronicznych, o czym świadczy stale rosnąca ilość transakcji realizowanych tym kanałem.

{module BanerB1}

Usługa Paybynet działa w modelu tzw. płatności linkiem (pay-by-link), który składa się z czterech głównych kroków:

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: