Temat numeru: Co czeka sektor finansowy w 2010 roku

BANK 2010/01

Zapytaliśmy ekspertów, co może się wydarzyć w tym roku. Opinie są podzielone. Analitycy przewidują dwa scenariusze - różowy i czarny.

Jan Osiecki

Okiem optymistów

Drugiej fali kryzysu nie będzie. Nigdy nie miało jej być, bo wykreowały ją na swoje potrzeby media. Sytuacja gospodarcza będzie się poprawiała w szybkim tempie. A to oznacza, że sytuacja banków w 2010 r. będzie wyglądała dużo lepiej. – Można się spodziewać zwiększania zatrudnienia i poszerzenia oferty. Nadal będzie postępowała liberalizacja oferty kredytów hipotecznych i można przypuszczać, że coraz popularniejsze będą się stawać kredyty w euro. W drugiej połowie roku banki zaczną ponownie łaskawszym okiem patrzeć na kredyty konsumpcyjne – przewiduje analityk Open Finance Mateusz Ostrowski. Coraz lepsza sytuacja finansowa banków sprawi, że na rynku łatwiej będzie o innowacyjne produkty finansowe, np. karty zbliżeniowe.

[...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: