Temat numeru: Ewolucja mobilnej rewolucji

BANK 2017/06

Wszyscy wokół twierdzą, że płatności mobilne zmieniają świat. Jednak nie tak szybko, jak się wydaje. I jak chciałyby tego same banki oraz dostawcy IT.

Przemysław Szubański

Bankowość mobilna, płatności mobilne – te określenia zdają się być obecnie kwintesencją bankowości. Ze względu na urządzenia mobilne zmienia się technologia bankowości internetowej, powstają kolejne aplikacje, nakładki, rozwiązania. Tylko że wciąż ponad połowa. Polaków deklaruje, że nie posiada i nie będzie korzystać z bankowości mobilnej. W tej sytuacji pojawia się pytanie, czy płatności mobilne – bo to one są sztandarowym produktem bankowości mobilnej – rzeczywiście zrewolucjonizowały bankowość? Czy tego typu technologia zmieniła struktury banków na świecie, przekształcając oddziały realne w wirtualne?

Najważniejsza digitalizacja

Banki jeszcze nie zmieniły się w diametralny sposób. Zasadą jest, że albo próbują przedstawiać ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: