Temat numeru. Nowoczesne produkty bankowe: Czas na rynek sztuki z prawdziwego zdarzenia

BANK 2017/05

Inwestor na polskim rynku sztuki nie ma łatwego życia. Relatywnie niski stopień profesjonalizmu rodzimych galerii oraz deficyt kompetentnego doradztwa sprawiają, iż weryfikacja wartości obrazu lub rzeźby stanowi zadanie niezwykle trudne. W konsekwencji zakupy dóbr kultury motywowane są w przeważającym stopniu indywidualnymi upodobaniami nabywcy, co nie ma wiele wspólnego z inwestycją sensu stricto.

Jerzy Rawicz

Jak stworzyć model biznesowy, który zaspokajałby oczekiwania zarówno kolekcjonerów, twórców, jak również instytucji finansowych inwestujących w sztukę? Dyskutowali o tym uczestnicy sesji podsumowującej konferencję „Sukces Sztuki 2017”. W debacie, pod wymownym tytułem „Jak nakarmić duszę?”, uczestniczyli zarówno twórcy: artysta malarz i autor instalacji Józef Krzysztof Oraczewski oraz artysta malarz, architekt i przedsiębiorca Jarosław Filipek, jak i przedstawiciele inwestorów: przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas S.A. Józef Wancer oraz adwokat i członek Komisji ds. Komunikacji i Wizerunku Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Tomasz Wiliński. Panel moderował Artur Krajewski, prezes zarządu Golf Tournament Sp. z o.o.

Misselling nieobcy również ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: