Temat numeru: Odejść od gotówki

BANK 2009/09

Tylko około 6 mln Polaków korzysta z internetu w celach komercyjnych - kupuje i sprzedaje, płaci przelewami z e-kont w bankach, robi inne transakcje. Z kolei 7,5 mln używa go, ale tylko biernie. Kiedyś to się zmieni. Tylko kiedy?

Około 20 mln obywateli naszego kraju od sieci nadal konsekwentnie stroni, a termin „gospodarka elektroniczna” jest im zapewne zupełnie obcy. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie nie sprowadza się do prostej konstatacji, że Polacy nie mają pieniędzy na komputery czy na założenie w domu internetu. Ceny hardware’u w ostatnich latach znacząco spadły, a dostęp do sieci, chociaż czasem niedoskonały, ale za to nieraz darmowy, udostępnia mieszkańcom wiele gmin, bibliotek publicznych, operatorów telefonii komórkowej itd. W czym zatem problem?

Roman, a czemu nie handlujesz tymi urządzeniami przez Allegro – zapytałem sąsiada z małego osiedla w Warszawie.

No coś ty, skarbówka mnie za d….chwyciła, nie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: