Temat numeru: Standardy nowego otwarcia

BANK 2013/09

Myślę, że w przyszłym roku naszą branżę czeka całkowicie nowe otwarcie, gdy zacznie funkcjonować wspólny standard płatności mobilnych wraz z odpowiednią ku temu infrastrukturą pod egidą spółki joint venture - przekonuje Piotr Alicki, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego S.A., odpowiedzialny za obszar informatyki i usług, w rozmowie z Grzegorzem Brudzińskim.

Kiedy się pojawił pomysł stwor zenia wspólnego standardu?

– Sama idea ma już dość długą historię. Ja sam rozwojem płatności, w tym płatnościami mobilnymi, interesuję się od co najmniej pięciu lat. Jednak jeszcze dwa, trzy lata temu była to tylk o sfera marzeń i planów – nie było bowiem ani odpowiedniej technologii, ani też świadomości potrzeby współdziałania w branży. To zaczęło się stopniowo zmieniać i zaryzykowałbym tezę, że przełomowy okazał się dopiero rok 2011, gdy kwestia wspólnych standardów stała się jednym z głównych wątków dyskusji, nie tylko zresztą w naszym kraju.

Nie chcieliśmy jednak, aby skończyło się tylko na słowach i dlatego zdecydowaliś...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: