Temat numeru – Technologie mobilne: Uważaj na portfel w smartfonie

BANK 2018/06

Security Report 2018 firmy Check Point pokazuje skalę ataków na zasoby w sklepie Google Play. Złośliwe oprogramowanie zaatakowało ponad 300 dostępnych w nim mobilnych aplikacji, które zostały pobrane przez 106 milionów użytkowników. A skala zagrożeń wciąż rośnie.

Adam Zajączkowski

Nie ma się co oszukiwać – coraz bardziej jesteśmy uzależnieni od smartfonów. Wyniki nie pozostawiają złudzeń: 95%t badanych przez pracownię Ipsos na zlecenie koncernu Huawei, deklaruje że nie rusza się z domu bez telefonu, a ponad połowa ma swój smartfon stale w zasięgu ręki. Używamy go przede wszystkim do wysyłania wiadomości przez komunikatory (88%), do robienia zdjęć (84%) i sprawdzenia „newsów” na portalach social media (73%). Smartfon jest często pierwszą rzeczą, po którą sięgamy zaraz po przebudzeniu. Tak robi ponad połowa Polaków. Aż dwie trzecie deklaruje, że ostatnie chwile przed zaśnięciem spędza także ze smartfonem. Nic zatem dziwnego, że mobilne technologie znalazły się na celowniku hakerów.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: