Temat numeru: Trendy cyberprzestępczości na rok 2015

BANK 2015/04

Websense Security Labs (WSL) jest komórką badawczą firmy Websense, zajmującą się zagrożeniami płynącymi z internetu. W swoich badaniach Websense Security Labs wykorzystuje informacje zebrane przez ThreatSeeker® Intelligence Cloud, które jest zasilane ponad 5 mld porcji informacji dziennie. Te zautomatyzowane metody są oczywiście wspierane analizami ekspertów, badaczy i naukowców z kilkudziesięciu krajów świata.

Trendy zachowań ludzkich

Cyberprzestępczość stała się jeszcze łatwiejsza Szeregi cyberprzestępców zostały znacznie zasilone. Żyjemy obecnie w czasach MaaS (Malware-as-a-Service). W przeszłości, by móc przeprowadzić skomplikowany atak, trzeba było mieć głęboką wiedzę. Obecnie szeroka publiczność ma dostęp do technologii i narzędzi, które można kupić lub wynająć na potrzeby skomplikowanego wielostopniowego ataku najnowszej generacji.

Websense Security Labs

przedstawiło ostatnio wyniki swoich badań w corocznym raporcie opisującym trendy cyberzagrożeń. W raporcie tym specjaliści firmy zwracają uwagę na kilka istotnych trendów dotyczących zarówno zachowań ludzkich, jak i wykorzystywanej technologii.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: