Temat numeru: Zadzwońmy do doradcy

BANK 2017/07-08

Mimo wprowadzenia licznych nowych regulacji oraz ograniczeń w zakresie optymalizacji podatkowej, rynek doradztwa podatkowego ma się dobrze. Przychody firm z wielkiej czwórki – Deloitte, EY, PwC i KPMG – przekroczyły łącznie 732 mln zł, co oznacza wzrost o 11% w stosunku do poprzedniego roku.

Artur Król

Tak przynajmniej wynika z rankingu firm doradztwa podatkowego 2017 przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Rynek doradztwa podatkowego odnotowuje z roku do roku większe zainteresowanie oferowanymi usługami. Coraz więcej małych i prężnych firm doradczych – zajmujących się doradztwem podatkowym w sensie dosłownym, a nie w powiązaniu z prowadzeniem księgowości – doskonale się rozwija. Wynika to z rosnącej potrzeby profesjonalnego wsparcia już na etapie podpisywania umów i zawierania transakcji. Coraz częściej po pomoc doradców podatkowych sięga mniejszy biznes. To, co do nie dawna wynikało ze świadomej potrzeby raczej dużych przedsiębiorców w coraz większym stopniu staje się również pożądane przez szersze grupy podatników.

Kim ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: