Temat Numeru. Zmiana modelu biznesowego Banków Spółdzielczych: Dobrze uzupełniający się tandem

BANK 2020/01

Fot. Ngampol/stock.adobe.com

Bez zaplecza IT nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania biznesu – i to praktycznie we wszystkich sferach jego działania. Cyberbezpieczeństwo, przetwarzanie danych, obsługa klienta, chmura obliczeniowa – to tylko wycinek wykorzystania informatyki w bankach. Do tego dochodzą również frontend i backend.

Technologie informatyczne są szeroko obecne w codziennym życiu. Dotyczy to przede wszystkim sfery biznesowej, ale przecież na co dzień korzystamy z nich wszyscy – choćby z telefonii komórkowej. To dzięki smartfonom zmienił się sposób komunikacji i budowania relacji międzyludzkich. Z kolei informatyka ma kluczowy wymiar, gdy chodzi o funkcjonowanie firm. Od pewnego czasu coraz głośniej mówi się o technologiach frontend i backend. Niektóre z nich tworzą wartość samą w sobie. Bez nich nie mogłaby istnieć strona internetowa, okno na świat w cyberprzestrzeni. Nie mogłyby istnieć aplikacje klienckie, takie jak: przeglądarka internetowa, poczta elektroniczna czy chmura obliczeniowa, ale także i wiele innych.

Frontem do odbiorcy

Technologie frontend to zespół środków, w skład których wchodzą głównie, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: