TFI Allianz: wartość aktywów przekroczyła 4 mld zł w styczniu

Z rynku

Wartość aktywów TFI Allianz Polska wzrosła w styczniu o 124 mln zł i pierwszy raz przekroczyła 4 mld zł, podała spółka. Wartość nabyć netto w pierwszym miesiącu 2021 roku wyniosła 89,4 mln zł.

Logo Allianz
Źródło: Allianz

Wartość aktywów TFI Allianz Polska wzrosła w styczniu o 124 mln zł i pierwszy raz przekroczyła 4 mld zł, podała spółka. Wartość nabyć netto w pierwszym miesiącu 2021 roku wyniosła 89,4 mln zł.

"Mimo tego, że styczeń na rynkach finansowych cechowała dość duża zmienność, był to dobry miesiąc dla naszych funduszy. Wysokie nabycia obserwowaliśmy w dalszym ciągu głównie w funduszach dłużnych, jednak od kilku miesięcy widzimy rosnące zainteresowanie funduszami inwestującymi w akcje spółek zagranicznych. Szczególnym powodzeniem cieszyły się nasze fundusze tworzone we współpracy z Allianz Global Investors, nowość w ofercie - Allianz China A-Shares oraz Allianz Artificial Intelligence. Subfundusz Allianz China A-Shares - uruchomiony w końcu października ubiegłego roku, wypracował w styczniu najlepszą stopę zwrotu wśród wszystkich funduszy akcji azjatyckich dostępnych na rynku +5,8%. Fundusz od początku działalności na koniec stycznia pozwolił zarobić swoim uczestnikom 22,8%. Technologiczny Allianz Artificial Intelligence, z nieco dłuższą historią działalności, w styczniu wypracował stopę zwrotu +6%, a za 2020 może pochwalić się imponującym wynikiem +85,1%" - powiedziała członek zarządu TFI Allianz Polska Anna Bąkała, cytowana w komunikacie.

Rosną aktywa funduszy zdefiniowanej daty w ramach PPK

Wzrost naszych aktywów zawdzięczamy nie tylko dobrej sytuacji na rynkach w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, ale też pozyskaniu nowych klientów.

"W ubiegłym roku zakończyliśmy proces przejmowania dużego programu emerytalnego, który ma udział we wzroście aktywów. Poza tym rosną aktywa funduszy zdefiniowanej daty w ramach PPK, w których oszczędza z nami już ponad 2 tys. pracodawców. Wartość tych aktywów wzrosła w styczniu do ponad 95 mln zł" - dodał dyrektor ds. planów emerytalnych/TFI Allianz Polska Rafał Szwabo.

Czytaj także: TFI Allianz współpracuje z Comarch przy obsłudze PPK >>>

TFI Allianz Polska S.A. działa na polskim rynku od 2003 r. 100% akcjonariuszem jest TUiR Allianz Polska. Allianz Polska jest częścią globalnej Grupy Allianz - jednej z największych grup finansowych na świecie. Spółki Allianz w Polsce świadczą kompleksowe usługi dla ponad 1,5 mln klientów indywidualnych i korporacyjnych i zarządzają aktywami o wartości 15,7 mld zł.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: