TFI PZU podpisało już kilkadziesiąt umów o zarządzanie PPK

Mój plan emerytalny / Z rynku

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU zawarło kilkadziesiąt umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK). Na współpracę z TFI PZU zdecydowali się najwięksi pracodawcy z całej Polski, reprezentujący m.in. branżę budowlaną, górniczą, meblarską, spożywczą czy tekstylną, podał PZU.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych #PZU zawarło kilkadziesiąt umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi #PPK @GrupaPZU

Liczba umów o zarządzanie zawartych w pierwszych godzinach funkcjonowania PPK sięga co najmniej kilkudziesięciu. Co najmniej kilka razy więcej jest procedowanych, podano.

„Uznali TFI PZU za najlepszą instytucję do zarządzania PPK w swojej firmie i postanowili powierzyć nam oszczędności swoich pracowników. Wielu nie współpracowało dotąd z PZU, dlatego tym bardziej cieszy nas, że docenili naszą ofertę” – powiedział szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Więcej najnowszych wiadomości o PPK >>>

Przez rok brak opłat za zarządzanie PPK

Grupa PZU w kwietniu ogłosiła, że rezygnuje na rok z pobierania opłat za zarządzanie PPK. PZU oferuje ponadto pracodawcom szkolenia dla ich działów kadr, a także materiały i spotkania informacyjne dla ich pracowników.

W maju PZU uruchomił dla pracodawców bezpłatny internetowy serwis e-PPK do obsługi pracowniczych planów kapitałowych. Serwis umożliwia podpisanie umowy o zarządzanie PPK, pozwala na przesyłanie online list pracowników, list ich wpłat i dyspozycji. Automatycznie kontroluje wprowadzane dane, wskazując błędy, które wymagają poprawy.

Czytaj także: TFI PZU wpisane do ewidencji PPK >>>

„Jako Grupa PZU dysponujemy tak olbrzymim potencjałem, by zapewnić wszechstronną pomoc i obsługę. Oprócz internetowych serwisów dla pracodawców i pracowników mamy jedną z największych sieci placówek w Polsce, która liczy ponad 400 oddziałów. Mamy 2 500 doradców klienta indywidualnego i 300 klienta biznesowego” – powiedział dyrektor zarządzający ds. dystrybucji produktów inwestycyjnych w TFI PZU Łukasz Kędzior.

Czytaj także: Startują PPK. Największe firmy wchodzą do systemu >>>

1 lipca 2019 roku PPK zostają wprowadzone w spółkach zatrudniających ponad 250 pracowników, a w ciągu kolejnych 18 miesięcy do programu dołączać będą również mniejsze przedsiębiorstwa.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Za zarządzanie PPK i ich prowadzenie odpowiada Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł. Obecnie Grupa PZU zarządza prawie połową rynku pracowniczych programów emerytalnych (PPE) w Polsce.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: