„The Quest. W poszukiwaniu energii” – kultowa książka Daniela Yergina zapoczątkowuje serię Energia wydawnictwa Kurhaus Publishing

Polecamy

Rozwój i dylematy sektora energii to temat ważny dziś dla każdego polityka, przedsiębiorcy i konsumenta, a Daniel Yergin, laureat Nagrody Pulitzera, opisuje je w sposób niezwykle ciekawy i, co najważniejsze, uczciwy. "The Quest. W poszukiwaniu energii" jako pierwsi będą mogli kupić uczestnicy XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

„Trudno sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie do kluczowych kwestii energetyki w dwudziestym pierwszym wieku”, pisał o The Quest. W Poszukiwaniu energii dziennik Financial Times.  Pomiędzy baronami paliwowymi Rosji, szejkami Kataru, chińskimi przodownikami pracy i amerykańskimi politykami Yergin snuje opowieści o świecie energii – węglu, ropie, gazie ziemnym, a także paliwach przyszłości. Tę klasyczną pozycję literatury non fiction czyta się jak wciągającą powieść.

Książka jest napisanym z wielkim rozmachem, na podstawie bogatej literatury i obszernej wiedzy autora, dziełem o źródłach energii, o złożach ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla kamiennego oraz o ich wpływie na międzynarodowe stosunki gospodarcze. To także przewodnik po świecie energii odnawialnej.

– Dzieło Daniela Yergina to doskonały początek serii książek, które opowiadają o świecie energii. – mówi dr Agnieszka Liszka, współwłaścicielka Kurhaus Publishing. – Yergin pisał ją przez kilka lat i naszkicował mapę światowego rynku energetycznego tak czytelną, że może z niej korzystać zarówno ekspert jak i ktoś, kto o energii wie tyle, że co miesiąc musi zapłacić rachunek za prąd lub zatankować benzynę.

Oprócz pasjonującej narracji, książka jest bogata w mapy, rysunki i wykresy, które porządkują wiedzę o rozmieszczeniu kluczowych dla świata ropociągów i gazociągów, zużyciu energii i paliwa przez poszczególne społeczeństwa oraz o funkcjonowaniu nowoczesnych narzędzi do produkcji energii takich jak turbiny wiatrowe itd.

– Z książki „The Quest” możemy nie tylko dowiedzieć się, jak rozwijał się współczesny rynek energetyczny, lecz również możemy wywnioskować, jakie będą źródła energii w przyszłości i w jaki sposób energia kształtować będzie naszą przyszłość.- mówi Liszka.

AUTOR:

DANIEL YERGIN (ur. 1947) jest amerykańskim ekonomistą i jednym z najbardziej wpływowych ekspertów rynku naftowego na świecie, a także wyjątkowo cenionym znawcą polityki międzynarodowej i gospodarki. Jest wiceprzewodniczącym rady międzynarodowej firmy konsultingowej IHS oraz założycielem IHS Cambridge Energy Research. Absolwent Uniwersytetu Yale. Doktorat obronił na Uniwersytecie Cambridge. Napisał wiele książek poświęconych tematyce energii, które stały się kanwą popularnych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych. Jego książka The Prize. The Epic Quest for Oil, Money and Power (1991) otrzymała Nagrodę Pulitzera.

RECENZJE:

„Szybko można się zorientować, że Yergin chce nas tą książką przekonać, iż to właśnie energia rządzi dziś całym światem. To również moje bezpośrednie doświadczenie z kilku spotkań z autorem „The Quest”. Nie ma chyba drugiego takiego człowieka na ziemi, który potrafiłby z taką swadą, przekonaniem i faktograficzną argumentacją zainspirować innych swoimi poglądami w tej dziedzinie.”

Igor Chalupec, fragment przedmowy do wydania polskiego

SERIA ENERGIA

Przegląd najlepszej zagranicznej i polskiej literatury, poświęconej energii i jej roli w życiu człowieka, a także związanym z nią wyzwaniom dotyczącym m.in. bezpieczeństwa energetycznego, konsekwencji zmiany klimatu, realnych rozmiarów i dostępności zasobów złóż surowców i związanych z nimi inwestycji.

SPONSOR

Sponsorem wydania polskiego jest firma ICENTIS

PATRONI MEDIALNI

Rzeczpospolita, Project Syndicate, Nowy Przemysł, Think Tank, Wysokienapicie.pl

WYDAWNICTWO KURHAUS

Butik wydawniczy, który powstał z pasji czytania, ciekawości świata i potrzeby przyglądania się ludzkim historiom. Wyszukuje najciekawsze pozycje na światowym rynku książki. Spółkę założyły dr Agnieszka Liszka, ekspertka w dziedzinie komunikacji, była rzeczniczka rządu Donalda Tuska z wieloletnim doświadczeniem pracy w największych firmach doradczych oraz Katarzyna Kozłowska, redaktorka, komentator prasowy, była wicenaczelna i naczelna „Wprost”.

Udostępnij artykuł: