#tnijpodatki z Union Investment TFI i zyskaj ulgę podatkową. Ruszyła kampania promująca IKZE

Finanse i gospodarka

Ruszyła kampania edukacyjna Union Investment TFI zachęcająca do skorzystania z ulgi podatkowej, jaką oferuje emerytalne konto IKZE. Choć to III-filarowe rozwiązanie pozwala uzyskać redukcję lub zwrot z podatku za 2015 r. do kwoty 1520 zł, jego popularność rośnie relatywnie powoli.

IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, funkcjonuje od 2012 r. Od tamtego czasu nie podbiło ono jednak serc i portfeli Polaków, pozostając w tyle również za innym kontem emerytalnym dostępnym w III filarze – IKE.

Jak wynika z danych KNF, na koniec I półrocza 2015 r. instytucje finansowe (firmy ubezpieczeniowe, TFI, domy maklerskie, banki i PTE) prowadziły 554 620 kont IKZE.  Choć liczba osób korzystających z IKZE nominalnie nie wydaje się mała, to po zestawieniu z liczbą osób pracujących (w II kwartale 2015 r. blisko 16 milionów), stanowi zaledwie jej niewielki ułamek. Także wartość środków, które oszczędzający wpłacili na konta IKZE  (ok. 392,5 mln zł.) jest znacząco niższa od aktywów zgromadzonych w IKE, wynoszących ok. 5,5 mld zł.

Oszczędzanie na emeryturę jest niestety powszechnie bagatelizowane przez Polaków. Nasza kampania ma na celu uświadomienie, że zabezpieczenie finansowej przyszłości przy pomocy konta IKZE jest nie tylko rozsądne w kontekście prognozowanej wartości emerytur wypłacanych z ZUS, ale także korzystne pod względem podatkowym. To jedna z niewielu inwestycji na przyszłość, która przynosi wymierne zyski niemal od razu, w postaci ulgi podatkowej – mówi Danuta Musiał, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w Union Investment TFI.

Kampania będzie prowadzona w prasie, Internecie, radiu oraz telewizji. Ponadto „aktywny emerytalnie” będzie profil Union Investment TFI na Twitterze. Pod wspólnym hasztagiem #tnijpodatki będą na nim publikowane ciekawostki związane z tematyką ulg podatkowych, oszczędzania na emeryturę oraz IKE i IKZE.

Źródło: Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Udostępnij artykuł: