To niemal pewne: BNP Paribas przejmuje Raiffeisen Polbank

Z rynku

W ciągu najbliższych dni Raiffeisen Polbank zostanie sprzedany BNP Paribas - donosi agencja Reuters.

Fot. aleBank

W ciągu najbliższych dni Raiffeisen Polbank zostanie sprzedany BNP Paribas - donosi agencja Reuters.

Austriacy nie mogą się wycofać i to Francuzi decydują o ostatecznych warunkach transakcji, w tym o cenie #BNPParibas #Raiffeisen #RaiffeisenPolbank @RaiffeisenP

Doniesienia o tym, że Raiffeisen Polbank (należący do austriackiej Raiffeisen Bank International) może zostać przejęty przez francuski BNP Paribas, pojawiły się w listopadzie 2017 toku.Teraz agencja Reuters, powołując się na dwa bankowe źródła donosi, że sprzedaż jest niemal pewna. Informatorzy agencji twierdzą, że Austriacy nie mogą się wycofać i to Francuzi decydują o ostatecznych warunkach transakcji, w tym o cenie.Same banki nie skomentowały informacji Reutersa.

Raiffeisen Bank Polska - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.Natomiast Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

Źródło: Reuters

Udostępnij artykuł: