Tomasz Chróstny powołany na prezesa UOKiK

Kadry

Prezes Rady Ministrów powołał Tomasza Chróstnego na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Tomasz Chróstny
Tomasz Chróstny Fot. UOKiK

Prezes Rady Ministrów powołał Tomasza Chróstnego na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Tomasz #Chróstny pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa @UOKiKgovPL #UOKiK

"Tomasz Chróstny pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa urzędu" - czytamy w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Nowo  mianowany prezes karierę zawodową rozpoczął, uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Czytaj także: Jest nowy prezes UOKiK >>>

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto był przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 26 sierpnia 2019 r. został powołany na wiceprezesa UOKiK. Był odpowiedzialny za ochronę konsumentów oraz przygotowanie urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Dotychczasowy prezes UOKiK Marek Niechciał został pod koniec grudnia 2019 r. powołany na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Był prezesem UOKiK w latach 2007-2008, a następnie od maja 2016 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: