Tomasz Słaboszowski nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa KAS

Kadry

Logo Ministerstwa Finansów
Logo Ministerstwa Finansów Fot. mf.gov.pl

Prezes Rady Ministrów powołał z dniem 5 lipca 2019 r. Tomasza Słaboszowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Powołanie wręczył minister finansów Marian Banaś, podał resort finansów.

Prezes Rady Ministrów powołał Tomasza Słaboszowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w @MF_GOV_PL i zastępcy szefa @KAS_GOV_PL #MinisterstwoFinansów

Tomasz Słaboszowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbami podatkowymi, podano w komunikacie.

Czytaj także: Piotr Walczak nowym Szefem Krajowej Administracji Skarbowej >>>

Doświadczenie zawodowe

“W latach 1994-1996 oraz od 1998 r. do chwili obecnej zatrudniony w służbach skarbowych. W trakcie kariery zawodowej pełnił m. in. funkcję zastępcy Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i Naczelnika Urzędu Skarbowego w Sopocie. Był również Rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych I instancji, członkiem Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku, a także członkiem Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych w Warszawie” – czytamy dalej.

Od lutego 2016 r. pełnił obowiązki Dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku, a 1 marca 2017 r. objął stanowisko Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: