Torpol podpisał w Norwegii największy kontrakt eksportowy o wartości 100 mln złotych brutt

Finanse i gospodarka

Torpol podpisał dzisiaj w Oslo kontrakt na modernizację ulic Prinsens Gate i Tollbrugata w ścisłym centrum norweskiej stolicy. Jest to największy w historii polski kontrakt eksportowy na norweskim rynku. Wartość kontraktu wynosi blisko 197 mln norweskich koron (NOK), czyli ok. 100 mln złotych brutto.

– Specyfiką norweskiego rynku jest to, że bardzo rzadko zdarzają się odwołania od decyzji podejmowanych przez Zamawiających – mówi Tomasz Sweklej, prezes zarządu Torpol S.A. Rozstrzygnięcia samorządów i zarządców infrastruktury są szanowane przez uczestników postępowań przetargowych. Tym bardziej cieszy nas, że nasza oferta została wybrana do realizacji prestiżowego kontraktu w stolicy Norwegii – dodaje prezes Sweklej.

Inwestycja, polegająca na wymianie nawierzchni torowej i sieci trakcyjnej zostanie zrealizowana w ścisłym centrum Oslo, w sąsiedztwie głównego dworca kolejowego, siedziby norweskiego parlamentu, opery oraz tuż obok reprezentacyjnego deptaka Karl Johans Gate. W czasie modernizacji ruch tramwajowy zostanie w całości przeniesiony na Prinsens Gate. Podniesiony zostanie standard estetyczny ulicy, która będzie wykończona kamieniami. Trudność inwestycji zwiększa fakt, że przez cały czas pracom będzie towarzyszył normalny ruch tramwajowy.

Wartość podpisanego kontraktu wynosi niemal 197 milionów norweskich koron (NOK) netto, czyli ok. 100 milionów złotych (prawie 158 mln NOK netto). O wyborze Torpol zadecydowała cena (70%) i opis realizacji zadania (30%). Przewidywany termin realizacji kontraktu to czerwiec 2017 r. O wyborze oferty Torpol w przetargu firma poinformowała we wrześniu 2014 r.

Źródło: Torpol

Udostępnij artykuł: