Toyota Bank premiuje oszczędzanie

Bankowość

Środowisko niskich stóp procentowych cieszy kredytobiorców, ale z drugiej strony przyczynia się do coraz niższych zysków z depozytów. Jednym z bardzo dobrych sposobów na oszczędzanie w takim momencie, są produkty oparte na indeksie stóp procentowych. Tego rodzaju rozwiązaniem jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank, które posiada elastyczną i przejrzystą konstrukcję.

Jego gwarantowane oprocentowanie, ustalane jest co kwartał na podstawie rynkowej stawki WIBOR 3M. Obecnie klienci mogą liczyć na 3,15 proc. w skali roku, co czyni je jednym z atrakcyjniejszych oprocentowań na rynku i stanowi zarazem korzystną alternatywę dla lokat terminowych, nie ograniczając jednocześnie stałego dostępu do zdeponowanych środków.

Wybierając konto służące pomnażaniu oszczędności, klienci najczęściej opierają się jedynie na wysokości jego oprocentowania. Aby dokonać rzeczywiście najkorzystniejszego wyboru, powinno zwrócić się szczególną uwagę na takie aspekty jak limit środków na rachunku czy okres promocji, etc.

Produktem oszczędnościowym, który sprawdza się w każdych warunkach, jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe, oferowane przez Toyota Bank Polska. Jego głównymi wyróżnikami są przejrzyste zasady oraz atrakcyjny mechanizm oprocentowania deponowanych na nim środków. Gwarantowane oprocentowanie ustalane jest algorytmicznie, w oparciu o rynkową stopę WIBOR 3M. W przypadku kwot do 100 000 zł oprocentowanie wynosi WIBOR 3M plus 0,25 proc. (obecnie jest to 2,90 proc. w skali roku). Środki powyżej 100 000 zł będą miały oprocentowanie na poziomie WIBOR 3M minus 0,25 proc. (co daje oprocentowanie na poziomie 2,40 proc.). Odsetki będą naliczane na koniec każdego miesiąca oddzielnie dla depozytów w przedziale do i od 100 000 zł. Dodatkowo do końca 2014 roku Toyota Bank zapewnia, iż oprocentowanie depozytów do 100 000 zł będzie powiększone o dodatkowy bonus WIBOR 3M plus 0,50 proc. Tym samym, Indeksowane Konto Oszczędnościowe jest jednym z najwyżej oprocentowanych kont na rynku, dającym odsetki w wysokości 3,15 proc. w skali roku.

wojciechowski.ireneusz.toyota.bank.01.267x400W niektórych krajach bazowe stopy procentowe wynoszą blisko 0%, a w USA czy wielkiej Brytanii coraz częściej mówi się już o planach podnoszenia stóp procentowych. Ważne jest, zatem, aby stopa oprocentowania oszczędności odzwierciedlała aktualną sytuację na rynku. Osoby, które posiadają bądź założą Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank, są w korzystniejszej sytuacji niż inni, koncentrujący się na “łowieniu okazji“- mówi Ireneusz Wojciechowski, członek zarządu Toyota Bank Polska.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank, to elastyczna i bezpieczna inwestycja kapitału, zarówno dla dotychczasowych jak i nowych klientów banku. Przejrzyste warunki tego depozytu czynią go wyróżniającym się produktem.

Po ostatniej obniżce stóp, w wielu instytucjach pojawiły się nowe cenniki dla depozytów. Na tle konkurencji oprocentowanie naszego konta a także innych produktów depozytowych, tym bardziej wygląda korzystnie. Nasza oferta pokazuje, że oszczędzanie z Toyota Bank opłaca się nie tylko w okresie promocji, ale także w dłuższej perspektywie czasu. Wierzymy, że dzięki zaproponowanym warunkom, Indeksowane Konto Oszczędnościowe i inne nasze depozyty, zdobywać będą zaufanie coraz to większej liczby Klientów – dodaje Ireneusz Wojciechowski.

Źródło: Toyota Bank Polska

Udostępnij artykuł: