Transsystem pozyskuje zlecenia przy budowie fabryki Volkswagena we Wrześni

Finanse i gospodarka

Spółka Transsystem z Łańcuta pozyskała pierwsze dwa zlecenia w nowobudowanej fabryce Volkswagena w Białężycach pod Wrześnią, gdzie produkowana będzie nowa generacja dostawczego modelu Crafter. Zlecenia dotyczą dostaw oraz prac montażowych przy budowie i wyposażeniu lakierni oraz spawalni. Ukończenie budowy fabryki planowane jest na rok 2016, przy czym wszystkie prace Transsystem realizowane będą w 2015 r.

Transsystem jest jednym z czołowych producentów systemów transportu wewnętrznego, który może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem. Z koncernem Volkswagen spółka współpracowała wielokrotnie, a w ostatnim czasie Transsystem realizował dostawy do fabryki w Bratysławie. Powierzenie Transsystem prac przy budowie i wyposażeniu fabryki pod Wrześnią, potwierdza doświadczenie oraz pozycję spółki przy realizacji złożonych projektów.

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy spółka z powodzeniem zrealizowała duże kontrakty w kilku zakładach przemysłowych w całej Europie – mówi Marcin Dulewicz, Dyrektor Operacyjny Transsystem. Nasze rozwiązania do usprawnienia transportu wewnętrznego trafiły m.in. do fabryk BMW w Dingolfing czy Goodyear w Philippsburg. Grupy ponad 50 monterów spółki przez kilka miesięcy były obecne w fabrykach naszych klientów w Niemczech, Słowacji jak również Szwajcarii.

Nasz aktualny potencjał pozwala na zaoferowanie klientem kompleksowej usługi: od projektu systemu transportu aż po jego montaż – mówi Prezes Zarządu Stanisław Sroka. Zatrudniamy ok. 300 osób, w tym prawie 30 projektantów i konstruktorów urządzeń. Biorąc pod uwagę, iż Transsystem pracuje w reżimie projektowym, na rok 2015 spółka ma ambitne plany związane z optymalizacją produkcji oraz dalszym usprawnianiem metod zarządzania projektami, aby bardzo elastycznie reagować na oczekiwania klientów

Źródło: Transsystem, Tar Heel Capital

Udostępnij artykuł: