Trend Micro – najlepsze zabezpieczenia i rekomendacja w testach systemów wykrywania zaawansowanych ataków ukierunkowanych NSS Labs

Finanse i gospodarka

Drugi rok z rzędu Deep Discovery uznano za wiodące rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa, efektywności i wskaźnika całkowitego kosztu posiadania

Drugi rok z rzędu Deep Discovery uznano za wiodące rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa, efektywności i wskaźnika całkowitego kosztu posiadania

Trend Micro, globalny lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa, poinformował dziś, że rozwiązanie Trend Micro™ Deep Discovery™ Inspector v3.7 ponownie otrzymało status "produktu rekomendowanego" w przeprowadzonych przez NSS Labs testach Breach Detection Systems (BDS), uzyskując ogólną ocenę 96 procent w końcowej punktacji. W testach przeanalizowano ogólną skuteczność narzędzi do wykrywania ataków ukierunkowanych i zaawansowanych zagrożeń w rozwiązaniach oferowanych przez osiem firm zajmujących się bezpieczeństwem. Drugi rok z rzędu Deep Discovery uznano za najbardziej efektywne rozwiązanie "rekomendowane" z uwagi na bardzo wysoką skuteczność wykrywania zaawansowanych ataków ukierunkowanych i znacząco niższy wskaźnik TCO.

"NSS Labs Breach Detection Test to ważny raport, ponieważ pozwala przebić się przez szum marketingowy otaczający niektóre firmy z branży, które obiecują fantastyczne wyniki, ale - jak potwierdzają testy - nie są w stanie ich zrealizować" - mówi Eva Chen, CEO, Trend Micro. “Ataki ukierunkowane i zaawansowane zagrożenia  stają się coraz bardziej wyrafinowane i agresywne, sprawiając, że skuteczna ochrona przed wyciekami danych nabiera priorytetowego znaczenia dla przedsiębiorstw z każdej branży. Rozwiązanie Deep Discovery konsekwentnie potwierdziło swoją wartość jako skuteczne remedium na ten problem i produkt, na którym można polegać. Nasza oferta ma też inną przewagę: jest dostępna nawet dla najbardziej oszczędnych organizacji".

Wyniki testów potwierdzają skuteczność Deep Discovery, jeśli chodzi o wykrywanie szerokiego spektrum zagrożeń - zarówno na stronach internetowych i w poczcie elektronicznej, jak i w plikach. Podczas ewaluacji uwzględniono szereg scenariuszy, pozwalających na analizę sytuacji ataków typu command and control, exploitów dnia zerowego i zaawansowanego złośliwego oprogramowania, a także innych groźnych programów, które są plagą sieci.

"Współczesne sieci są pod ciągłym ostrzałem, więc realistyczne jest przyjęcie założenia, że doszło już do infiltracji naszego systemu w wyniku ataku ukierunkowanego lub zaawansowanego zagrożenia" - komentuje Vikram Phatak, CEO, NSS Labs. “Taki stan rzeczy sprawia, że potrzeba posiadania najlepszego możliwego rozwiązania wykrywającego wycieki danych, które umożliwia przeprowadzenie szybkiej oceny stanu bezpieczeństwa sieci i podjęcie odpowiednich działań stają się jeszcze ważniejsze. Opierając się na wynikach naszych niezależnych testów możemy stwierdzić, że Trend Micro Deep Discovery wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań, utrzymując wysoki poziom skuteczności, zajmując najwyższą pozycję wśród produktów wykrywających wycieki danych i uzyskując status rozwiązania rekomendowanego. To znaczące dokonanie, które sprawia, że narzędzie to zdecydowanie powinno znaleźć się na każdej liście preferowanych produktów".

Trend Micro Deep Discovery jest wyjątkowym produktem, ponieważ umożliwia monitorowanie i wykrywanie zagrożeń w szerszym spektrum źródeł ataków w porównaniu do konkurencji. To pojedyncze rozwiązanie, które identyfikuje niebezpieczne i podejrzane rodzaje aktywności w obrębie całej sieci. W przeciwieństwie do zabezpieczeń zorientowanych na ochronę granic sieci, Deep Discovery Inspector monitoruje cały ruch odbywający się we wszystkich portach sieciowych, a także ponad 100 protokołów, oferując szereg funkcji umożliwiających wykrywanie zagrożeń, a także spersonalizowane środowisko sandbox. Ponadto informacje o zagrożeniach gromadzone przez Deep Discovery mogą być automatycznie udostępniane innym produktom - zarówno Trend Micro, jak i firm trzecich, przy pomocy zautomatyzowanych aktualizacji bezpieczeństwa przeprowadzanych w czasie rzeczywistym.

"Każdego tygodnia obserwujemy miliony prób infiltracji naszej sieci przy pomocy zdalnych punktów dostępu" - mówi David Shipley, Director of Strategic Initiatives within the Office of the Associate Vice President, Information Technology Services for UNB. “Potrzebowaliśmy i w dalszym ciągu potrzebujemy coraz bardziej wyrafinowanych i zautomatyzowanych narzędzi bezpieczeństwa, które potrafią precyzyjnie rozpoznać rzeczywiste zagrożenia, pozwalając nam szybciej reagować na takie incydenty. Rozwiązanie Trend Micro Deep Discovery jest niezwykle pomocne, jeśli chodzi o identyfikowanie źródeł realnych zagrożeń i tworzenie lepszych strategii i procesów służących ich zwalczaniu".

Obszerny wpis na blogu, zawierający więcej informacji na temat raportu NSS Labs oraz doświadczeń Trend Micro w zakresie wykrywania wycieków danych znajduje się tutaj

Cały tekst raportu NSS Labs i informacje na temat rozwiązania Deep Discovery można znaleźć tutaj

Aleksandra Bojanowska

Udostępnij artykuł: