Trwają światowe finały Imagine Cup 2014

Finanse i gospodarka

Drugi dzień technologicznych zmagań podczas światowych finałów Imagine Cup 2014 za nami. Polski zespół Power of Vision zaprezentował przed jury swój projekt "Face Controller", stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Drugi dzień technologicznych zmagań podczas światowych finałów Imagine Cup 2014 za nami. Polski zespół Power of Vision zaprezentował przed jury swój projekt "Face Controller", stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych.

"Jesteśmy już po prezentacji przed jury, która poszła naszym zdaniem bardzo dobrze. Nie było żadnej wpadki, live demo bardzo się podobało. Potem otrzymaliśmy pytania od jury. Niektóre nas zaskoczyły, jednak poradziliśmy sobie świetnie" - powiedział Norbert Pisz, członek zespołu Power of Vision, tuż po prezentacji przed sędziami konkursu Imagine Cup 2014.

W kategorii World Citizenship oprócz polskiej drużyny zaprezentowały się także zespoły z Irlandii, Portugalii, Australii, Pakistanu, Chin, Kataru, Ugandy, Stanów Zjednoczonych, Serbii, Tajwanu oraz Nigerii. Ze względu na odwołany lot i brak możliwości dotarcia do Seattle na czas z konkursu odpadła drużyna z Rumunii.

Sędziowie obejrzeli dzisiaj wszystkie prezentacje we wszystkich trzech kategoriach: Games, Innovation i World Citizenship. Większość drużyn zaprezentowała innowacyjne projekty, dopracowane zarówno pod kątem technologii, interfejsu jak i planów biznesowych związanych z wprowadzeniem tych rozwiązań na rynek.
140731.power.of.vision.01.550

Po prezentacjach studenci udali się do kampusu Microsoft, gdzie przygotują stoiska, na których będą prezentować swoje rozwiązania szerokiej publiczności. Na miejscu zjawią się również sędziowie, aby zadawać drużynom dodatkowe pytania oraz testować ich projekty. Ich wrażenia z tych spotkań będą miały wpływ na ocenę końcową i wytypowanie zwycięzców. Dla
drużyn jest okazja do zaprezentowania potencjału projektów, nabycia nowego doświadczenia oraz rozwinięcia dotychczasowych umiejętności.
140731.power.of.vision.02.550

Zachęcamy do obejrzenia filmiku polskiej drużyny prosto z Seattle. Więcej o wrażeniach zespołu z pobytu w Seattle można przeczytać na fanpage'u projektu Face Controller (https://www.facebook.com/FaceControllerProject?fref=ts).

Źródło: Microsoft

Udostępnij artykuł: