Trzy produkty strukturyzowane Deutsche Bank PBC wśród najlepszych na rynku w 2013

Bankowość

Trzy produkty strukturyzowane Deutsche Bank PBC wśród najlepszych na rynku w 2013 roku

Trzy produkty strukturyzowane Deutsche Bank PBC wśród najlepszych na rynku w 2013 roku

Wśród 20 produktów strukturyzowanych, które miały najlepsze wyniki w 2013 roku, znalazły się trzy produkty z oferty Deutsche Bank PBC: db Gwarancja - Rok Dolara I, Certyfikat Bonus Limitowany powiązany z ropą, Certyfikat Express db EuroStoxx50 III.

Według danych zebranych przez Analizy Online, w 2013 roku zakończyło się ponad 400 produktów strukturyzowanych dedykowanych Klientom detalicznym. Zysk wypracowało 60% z nich. W gronie 20 najlepszych na rynku - które pozwoliły inwestorom na osiągnięcie zysków w wysokości ponad 9,3 proc. netto rocznie - są trzy produkty Deutsche Bank PBC.

TrzeciAkNa piątym miejscu zestawienia z zyskiem 12,3% brutto w skali roku znalazł się roczny strukturyzowany produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy - db Gwarancja Rok Dolara I. Zysk z inwestycji w db Gwarancję - Rok Dolara I był uzależniony od zachowania kursu USD/PLN. Produkt zapewniał 100-procentową ochronę zainwestowanej składki.apit

Z kolei Certyfikat Bonus Limitowany powiązany z ropą Brent wypracował zysk 12,85% brutto w skali roku. Trzeci produkt Deutsche Bank PBC wśród 20 najlepszych zakończonych w 2013 roku to Certyfikat Express db EuroStoxx50 III. Rozwiązanie oparte na notowaniach indeksu skupiającego 50 największych przedsiębiorstw z państw strefy euro osiągnęło wynik 12,1% brutto rocznie.

- Deutsche Bank PBC kieruje ofertę produktów strukturyzowanych do Klientów, którzy oczekują osiągnięcia zysków wyższych niż w przypadku produktów depozytowych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że pozwalają inwestować - nawet stosunkowo niewysokie kwoty - w indeksy giełdowe z całego świata czy aktywa, w które samodzielnie Klienci nie byliby w stanie lokować swoich pieniędzy - mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych i Inwestycyjnych, Deutsche Bank PBC.

Źródło: Deutsche Bank PBC S.A.

Udostępnij artykuł: