Trzystu przedsiębiorstwom rocznie udaje się uniknąć bankructwa. Jak?

Firma

Przygotowane przed kilku laty zmiany prawne są korzystne dla mających długi i dla wierzycieli.

Fot. Pixabay.com

Przygotowane przed kilku laty zmiany prawne są korzystne dla mających długi i dla wierzycieli.

Zmiany w prawie restrukturyzacyjnym stworzyły ogromne szanse dla przedsiębiorstw zagrożonych bankructwem #przedsiębiorcy #praworestrukturyzacyjne

- Zmiany w prawie restrukturyzacyjnym, które obowiązują od 1 stycznia 2016, stworzyły ogromne szanse dla przedsiębiorstw zagrożonych bankructwem - mówi Piotr Zimmerman, doradca restrukturyzacyjny w Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. - Ponad 300 przedsiębiorstw corocznie zyskało szansę, na uratowanie się.

Prawo sprzyja przedsiębiorcom

Prawo bardziej otworzyło się na przedsiębiorców, którym łatwiej jest wynegocjować porozumienie z wierzycielami. Uratowano wiele miejsc pracy, a wierzyciele odzyskiwali więcej długów. To ważne także ze względu na efekt domina niewypłacalności, gdy wierzyciel czekający na pieniądze nie płaci ich swoim kontrahentom, pogrążając ich w kłopotach.

- Jeżeli popatrzymy nie na szanse, ale na efekt końcowy, to jest on jeszcze lepszy, bo zawartych układów w latach 2016-2017 było trzykrotnie więcej niż zawieranych w poprzednich latach, przez 15 letni okres obowiązywania prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego - komentuje ekspert.Szczególnie ważne stało się przyspieszone postępowanie układowe, ale wiele można poprawić po stronie sądów. Tu akurat niewiele się zmieniło. 

Źródło: MarketNews24

 
Udostępnij artykuł: