Twisto podwoiło limity wydatków

Bezgotówkowo / Z rynku

Średni limit od Twisto dla zarejestrowanego użytkownika wzrósł z 1500 do 2900 zł.

Strona internetowa Twisto.pl
Źródło: Twisto.pl

Średni limit od Twisto dla zarejestrowanego użytkownika wzrósł z 1500 do 2900 zł.

Twisto to fintech oferujący płatności odroczone „kup teraz, zapłać później” w aplikacji. Po zarejestrowaniu klient może przesunąć płatność w dowolnym sklepie – internetowym i stacjonarnym - do 45 dni za darmo. Kwota na wydatki przyznawana przez Twisto zależy od decyzji użytkownika oraz jego zdolności kredytowej i może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dotychczas średni limit od Twisto przyznawany w Polsce wynosił 1500 zł. W październiku 2020 r. blisko połowa aktywnych klientów Twisto otrzymała propozycję podniesienia miesięcznego limitu wydatków. Zdecydowana większość przyjęła ją. Dzięki temu średni limit niemal się podwoił i sięgnął 2900 zł.

Czytaj także: Fintech Twisto udostępnił płatności Apple Pay >>>

- Przyznając limit wydatków zachowujemy dużą ostrożność, musimy mieć bowiem pewność, że jest dopasowany do możliwości finansowych osoby, która go otrzyma. Twisto działa w Polsce od roku. W tym czasie przekonaliśmy się, że nasz model scoringowy (ocena zdolności kredytowej klientów) działa bardzo dobrze. Klienci spłacają zobowiązania na czas, a współczynniki NPL (kredytów zagrożonych) jest bardzo niski, znacznie poniżej średniej rynkowej. Dlatego mogliśmy zaproponować niemal połowie naszych klientów wyższe limity wydatków. Wiemy, że wiele osób na to czekało, szczególnie w okresie wzmożonych zakupów internetowych w okresie Black Friday i zakupów świątecznych. Klienci przyjęli naszą ofertę entuzjastycznie – mówi Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce.  

Ponad 70 tys. zarejestrowanych, aktywnych klientów w Polsce

Twisto ma w Polsce ponad 70 tys. zarejestrowanych, aktywnych klientów. Użytkownik aplikacji wykonuje średnio kilkanaście transakcji miesięcznie, dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych (średnio 55 proc. liczby transakcji) i rosnącym udziale transakcji online (średnio 45 proc.). Główne kategorie produktów kupowanych z Twisto to artykuły spożywcze, odzież, kosmetyki i transport, jedzenie i napoje. Przeciętny użytkownik Twisto ma także 3 subskrybcje serwisów VOD o wartości blisko 50 zł każda. Od momentu rozpoczęcia pandemii COVID ta kategoria wydatków stale rośnie.

Blisko połowa użytkowników decyduje się na przesunięcie części wydatków (średnio 700 zł) na kolejny okres rozliczeniowy i spłaca je w kolejnym miesiącu.

Wyższy poziom odroczonych płatności

Twisto to aplikacja do codziennych płatności, która umożliwia korzystanie z bezpłatnego limitu kredytowego do 45 dni oraz odroczenie płatności na kolejny okres rozliczeniowy lub jej rozłożenie na raty w kilka sekund. Dzięki połączeniu z wirtualną i fizyczną kartą Mastercard, w odróżnieniu od tradycyjnych płatności „kup teraz, zapłać później”, Twisto pozwala przesunąć termin zapłaty za każdy zakup, zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych. Korzystanie z karty wirtualnej w sklepach internetowych jest zupełnie darmowe. Dodatkowo Twisto oferuje swoim użytkownikom cashback do 10 proc. w ponad 850 sklepach internetowych, a także bezdotykowe płatności Google Pay i Apple Pay,

Aby zacząć korzystać z Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Rejestracja trwa kilka minut. Po otrzymaniu miesięcznego limitu, który zwykle przyznawany jest w ciągu kilkunastu minut, można ruszać na zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz oceny jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych. Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, czy przesunie płatności na następny miesiąc. Po spłacie całej sumy ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy. Jeśli użytkownik zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (maksymalnie do 90 proc. sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o kwotę, która przesunął. Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem, który podawany jest w aplikacji.  

Źródło: Twisto
Udostępnij artykuł: