Twój e-PIT: liczba rocznych zeznań za 2020 rok złożonych w systemie sięgnęła 10,1 mln

Finanse osobiste

Liczba deklaracji podatkowych za 2020 r. złożonych elektronicznie wyniosła 19,6 mln, z tego ponad połowę (10,1 mln) przez usługę Twój e-PIT, podało Ministerstwo Finansów.

Twój e-PIT
Fot. Ministerstwo Finansów

Liczba deklaracji podatkowych za 2020 r. złożonych elektronicznie wyniosła 19,6 mln, z tego ponad połowę (10,1 mln) przez usługę Twój e-PIT, podało Ministerstwo Finansów.

Statystyki potwierdzają rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT i e-usługami resortu finansów. W bieżącym roku ponad 19,6 mln deklaracji rocznych złożono przez Twój e-PIT i system e-Deklaracje.

"To o ponad 1 mln więcej niż w 2020 r., kiedy w tej formie otrzymaliśmy ok. 18,3 mln zeznań. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z Twojego e-PIT. Podatnicy samodzielnie zaakceptowali 5,8 mln PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a blisko 4,3 mln zeznań zostało zaakceptowane automatycznie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom rozliczenie rocznego PIT jest proste i w pełni bezpieczne, nie wymaga wizyty w urzędzie skarbowym, a automatyczna akceptacja oznacza, że PIT został złożony w terminie, chociaż podatnik nic nie musiał zrobić" - powiedział minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, cytowany w komunikacie.

Szczegółowe statystyki

Osoby korzystające z usługi złożyły 5,8 mln PIT-ów:

- 5,3 mln deklaracji PIT-37,

- 199 tys. deklaracji PIT-28,

- 170 tys. deklaracji PIT-38,

- 78,9 tys. deklaracji PIT-36 oraz 49,8 tys. oświadczeń PIT-OP, podano również.

Czytaj także: PIT: już ponad 80 proc. Polaków rozliczy się przez internet >>>

"Usługa Twój e-PIT jest dostosowana do indywidualnych potrzeb naszych klientów. To praktyczna pomoc dla osób w każdym wieku. Najmłodszy podatnik, który rozliczył się przy pomocy usługi, dokładnie 30 kwietnia ukończył 18 lat, a najstarsza osoba, która skorzystała z naszej usługi, miała 107 lat" - powiedziała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W usłudze można też złożyć PIT-OP czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: