Twórcze inspiracje

Finanse i gospodarka

Już 16 stycznia 2014 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się finał trzeciej edycji programu Sci-Tech.

Już 16 stycznia 2014 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się finał trzeciej edycji programu Sci-Tech.

Tym razem 10 drużyn opracuje kreatywne rozwiązania energetyczno-technologiczne, które będzie można zastosować w przyszłości. Ponadto uczestnicy Sci-Tech Challenge wezmą udział w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez wolontariuszy z firmy ExxonMobil, w ramach których podejmowane będą zagadnienia z zakresu zarządzania zasobami naturalnymi, stosowania odnawialnych źródeł energii oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Najlepsza drużyna weźmie udział w europejskim finale konkursu, który odbędzie się w Wielkiej Brytanii w kwietniu.

140110.scitech.01.554x850Celem programu Sci-Tech, realizowanego przez  Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą ExxonMobil, jest promowanie wśród młodych ludzi kierunków studiów kształcących specjalistów obecnie poszukiwanych na rynku pracy, szczególnie kierunków matematycznych, przyrodniczych i inżynieryjnych.

Jednym z warunków przystąpienia do konkursu jest wypełnienie quizu dostępnego na stronie  internetowej http://scitech.jayeapps.com/

Zainteresowani szczegółami programu Sci-Tech mogą je odnaleźć na stronach internetowych http://www.exxonmobil.com/ i http://scitech.ja-ye.org/

up

Udostępnij artykuł: