Uber wspólnie z AXA wprowadza ubezpieczenia dla kierowców

Z rynku

Uber ogłosił wprowadzenie szerokiego katalogu ubezpieczeń, które obejmą kierowców w Polsce i w innych państwach europejskich. Ubezpieczenia będą obowiązywać zarówno w sytuacjach korzystania z aplikacji przez partnerów firmy, jak i poza nią. Z polisy skorzystają indywidualni przedsiębiorcy współpracujący z aplikacją.

Kierowca w aucie
Fot. Pixabay.com

Uber ogłosił wprowadzenie szerokiego katalogu ubezpieczeń, które obejmą kierowców w Polsce i w innych państwach europejskich. Ubezpieczenia będą obowiązywać zarówno w sytuacjach korzystania z aplikacji przez partnerów firmy, jak i poza nią. Z polisy skorzystają indywidualni przedsiębiorcy współpracujący z aplikacją.

#Ubezpieczenia będą obowiązywać zarówno w sytuacjach korzystania z aplikacji przez partnerów firmy, jak i poza nią #Uber #AXA @Uber_Pol

Inicjatywa określana jako Partner Protection będzie w pełni bezpłatna dla kierowców i partnerów usługi. W jej skład wchodzą m.in. ubezpieczenia na życie, na wypadek choroby oraz niepożądanych zdarzeń losowych. Zabezpieczenia finansowe obejmą swoim zasięgiem również przyszłych rodziców. Całość kosztów ubezpieczenia pokryje Uber.

Dwojaki cel ubezpieczenia

Ubezpieczenie dla kierowców i partnerów ma dwojaki cel. Z jednej strony – mogą oni zachować dotychczasową elastyczność współpracy i swobodę, które tak bardzo sobie cenią i którą zapewnia im aplikacja Uber. Z drugiej – jeśli w przyszłości przytrafi im się coś, czego nie mogli przewidzieć, zachowają pewność, że nie zostaną w takiej sytuacji pozostawieni samym sobie, bez środków na życie.

Nowa polityka ubezpieczeniowa Ubera jest efektem współpracy z firmą AXA.– Uber nie byłby dzisiaj tym, czym jest, bez kierowców i kurierów współpracujących z aplikacją. To oni są sercem tej usługi. Staramy się być dla nich jeszcze lepszym partnerem, a to zaczyna się od bycia lepszym słuchaczem. Dlatego cieszę się, że mogę oficjalnie poinformować o tej bezprecedensowej, przełomowej inicjatywie, jaką jest wprowadzenie programu ubezpieczeniowego dla naszych partnerów, którym zawiaduje zaufany ubezpieczyciel: firma AXA. Ubezpieczenia te zapewnią współpracującym z Uberem kierowcom i kurierom tak bardzo potrzebny spokój ducha, którego od nas oczekiwali, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności pracy, którą tak bardzo sobie cenią. Dalej będziemy wsłuchiwać się w głosy współpracujących z nami kierowców i dostawców i dbać o to, aby ich postulaty były nie tylko słyszane, lecz również realizowane. Tylko w ten sposób możemy bowiem zapewnić dalszy rozwój naszych usług – mówi CEO Ubera, Dara Khosrowshahi.

Kogo obejmą nowe ubezpieczenia?

Nowe ubezpieczenia swoim zasięgiem obejmą wszystkich kwalifikujących się kierowców-partnerów firmy Uber w Europie. Zapewnią im ochronę na wypadek konieczności poniesienia wysokich wydatków lub utraty dochodów spowodowanych wypadkami bądź urazami, które zdarzyły się w trakcie wykonywanych przez nich przejazdów z aplikacją Uber. Zagwarantują im także ochronę w przypadku wystąpienia losowych zdarzeń życiowych, które nie były związane z pracą za kółkiem, takich jak ciężkie choroby czy urazy, ale też urlopy macierzyńskie lub ojcowskie, a także sprawy związane z postępowaniami sądowymi.W przypadku kierowców, osoby uprawnione do korzystania z ubezpieczenia poza przejazdami z aplikacją Uber muszą mieć w swoim profilu ukończonych przynajmniej 150 przejazdów w ciągu ostatnich 8 tygodni. W przypadku dostawców Uber Eats o ich zakwalifikowaniu do ubezpieczenia decyduje liczba zrealizowanych dostaw: ta powinna wynosić przynajmniej 30 w ciągu ostatnich 8 tygodni.Nowe ubezpieczenia dla kierowców współpracujących z Uberem oraz dostawców Uber Eats, wejdą w życie od 1 czerwca 2018 roku. Na początku zostanie nim objętych ponad 150 tysięcy niezależnych partnerów Ubera w całej Europie.

Źródło: Informacja prasowa Uber

 
Udostępnij artykuł: