Ubezpieczenia Cyber dla MSP, nawet przy pracy z domu

Praca zdalna / Z rynku

PZU przychodzi z pomocą przedsiębiorstwom. Rozszerza ofertę pakietu ochrony dla małych i średnich firm o ubezpieczenie Cyber.

cyberbezpieczeństwo
Fot. stock.adobe.com/Rawf8

PZU przychodzi z pomocą przedsiębiorstwom. Rozszerza ofertę pakietu ochrony dla małych i średnich firm o ubezpieczenie Cyber.

#PZU: Zapewniamy ochronę przed zagrożeniami płynącymi z sieci i szybką pomoc w przypadku cyberataków #Koronawirus #PracaZdalna #Cyberbezpieczeństwo #Cyberzagrożenia #MSP @GrupaPZU

Praca zdalna w okresie pandemii koronawirusa to wyzwanie zarówno dla firm, jak i pracowników. Wiąże się jednocześnie z zagrożeniami w postaci hakerskich ataków. Chcemy chronić przed nimi naszych klientów – wyjaśnia Dyrektor ds. Ubezpieczeń Majątkowych PZU Paweł Żmudzki.

Oferta na wyjątkową sytuację

Jak przypomina, PZU od lat pomaga tysiącom firm i instytucji zarządzać ryzykiem, także cybernetycznym i związanym z wymogami RODO.

– Dlatego dostosowaliśmy oferowane przez nas rozwiązania do potrzeb wyjątkowej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy – dodaje Paweł Żmudzki.

Pracując zdalnie, znacznie częściej korzystamy z narzędzi informatycznych. Ułatwiają wykonywanie zadań na odległość, ale dają też pole do popisu hakerom, którzy uaktywnili się w ostatnim okresie.

– Może się okazać, że zabezpieczenie komputerów i infrastruktury sieciowej oraz podnoszenie świadomości pracowników nie wystarczą. Cyberprzestępcy są bardzo pomysłowi i chętnie korzystają z zamieszania wywołanego pandemią.

Dlatego zapewniamy ochronę przed zagrożeniami płynącymi z sieci i szybką pomoc w przypadku cyberataków – mówi Jakub Orlicz z Biura Produktów Masowych PZU.

PZU Cyber, PZU Ochrona Danych

W przypadku cyberataku ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty pomocy specjalistów zarządzających incydentami, informatyków śledczych, kancelarii prawnych i agencji PR.  

– Zorganizowanie szybkiej i skutecznej pomocy wyspecjalizowanych zespołów może być dla przedsiębiorców trudne i czasochłonne. Dlatego gwarantujemy im wsparcie w kryzysowej sytuacji – podkreśla dyrektor Paweł Żmudzki.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Dodatkowo PZU rekompensuje utratę zysku i  wydatki niezbędne do podtrzymania działalności firmy, a także pokrywa koszty ewentualnych kar i roszczeń.

Przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą wybrać ubezpieczenie PZU Cyber, które chroni od ryzyk cybernetycznych i związanych z RODO lub ubezpieczenie PZU Ochrona Danych, które zapewnia pomoc w przypadku naruszenia danych osobowych.

PZU Doradca sprzętu elektronicznego

Dodatkowa oferta dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to ubezpieczenie w pakiecie PZU Doradca sprzętu elektronicznego.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

– W czasie, gdy wiele firm zdecydowało się na zdalną pracę, pracownicy zabrali do domów komputery i inny sprzęt biurowy niezbędny do wykonywania swoich obowiązków. Dlatego i tu przychodzimy z pomocą.

Sprzęt, który jest ubezpieczony w siedzibie firmy, jest też objęty ochroną, gdy pracownicy wykorzystują go do pracy z domów – wyjaśnia Kierownik Zespołu Produktowego PZU Piotr Frąckiewicz.

Źródło: PZU SA
Udostępnij artykuł: