Ubezpieczenia: innowacyjna aplikacja app2U już na rynku

Z rynku

app2U – tak nazywa się nowa aplikacja ubezpieczeniowa wprowadzona na rynek przez Europa Ubezpieczenia. Zapewnia mobilny dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń, chroniących podczas podróży i wypoczynku, w tym także do ubezpieczenia roweru czy psa i kota.

Aplikacja app2U
Aplikacja app2U Fot. Google Play

app2U – tak nazywa się nowa aplikacja ubezpieczeniowa wprowadzona na rynek przez Europa Ubezpieczenia. Zapewnia mobilny dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń, chroniących podczas podróży i wypoczynku, w tym także do ubezpieczenia roweru czy psa i kota.

Ochrona turystów oraz osób aktywnych sportowo – to jedna ze specjalizacji Europa Ubezpieczenia. Ubezpieczyciel połączył tę kompetencje z doświadczeniem w tworzeniu innowacji w nowej aplikacji mobilnej app2U, która od 9 czerwca jest dostępna na rynku. Aplikacja oferuje dostęp do jedenastu rodzajów ubezpieczeń dla osób podróżujących lub aktywnie wypoczywających. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Formalności ograniczone do minimum

Twórcy aplikacji ograniczyli do minimum wszelkie formalności, chcąc umożliwić klientom ubezpieczanie się tu i teraz. Zakup polisy jest możliwy nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa rusza tuż po opłaceniu składki, którą można opłacić metodą wybraną przez użytkownika: za pomocą karty płatniczej, BLIK-a lub payU. W app2U klienci sami decydują o zakresie i okresie ochrony - w najkrótszym wariancie ubezpieczenie można kupić już na 4 godziny, czyli na czas potrzebny np. na wycieczkę rowerową za miasto.

– Współcześni klienci będą coraz bardziej oczekiwać, że proces zakupu ubezpieczenia będzie wyglądał tak samo nieinwazyjnie jak w e-commerce. Jednocześnie chcą, by produkt był maksymalnie dostosowany do często zmieniających się indywidualnych potrzeb. Daleko posunięta personalizacja oferty jest jednym z głównych trendów w branży ubezpieczeniowej. Obserwujemy to i odpowiednio na to reagujemy – mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

Dzięki app2U będziemy mogli punktowo i szybko zaspokoić konkretne potrzeby konsumenckie – turystów, narciarzy, rowerzystów czy miłośników festiwali muzycznych.

– Nasz nowy produkt jest skrojony pod świadomych i aktywnych klientów – chcących się ubezpieczyć tu i teraz – dodaje.

Możliwości aplikacji app2U

W app2U zarówno zgłoszenie szkody, jak obsługa posprzedażowa – łącznie z przesłaniem zdjęcia ubezpieczonego przedmiotu czy zwierzęcia – odbywa się bezpośrednio przez aplikację. Możliwość zapisywania historii zakupów i biblioteka ubezpieczanych osób i przedmiotów ułatwia ponowny zakup ochrony bez konieczności powtórnego wpisywania tych samych danych.

Technologia jest dzisiaj jednym z kluczowych elementów budowania przewagi konkurencyjnej na rynku ubezpieczeń.

– Cyfryzacja obszarów sprzedaży i obsługi klienta przyspieszyła jeszcze bardziej w trakcie pandemii. Przygotowany przez nas niedawno raport Foresight Ubezpieczenia 2030 pokazał, że przyszłość to rozwiązania zdalne, w tym mobilne. Dlatego postawiliśmy na produkt w postaci aplikacji mobilnej, intuicyjny proces zakupu, minimum formalności, elastyczność składki oraz dobrowolność w wyborze metody płatności – mówi Dominik Marzec, szef e-commerce w Europa Ubezpieczenia.

App2U pozwala ubezpieczyć 4 różne obszary

Pierwszy – najbardziej rozbudowany – to Podróże i wypoczynek, który oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w Polsce. Chroni także w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji związanej z Covid-19 w trakcie pobytu zagranicą. Twórcy app2U przygotowali również ofertę stworzoną z myślą o rowerzystach. Jej zakres dotyczy zarówno następstw od nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, uszkodzenia roweru, kradzieży czy rowerowego assistance.

Drugi obszar to Bilety i Wydarzenia, który zapewnia mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Daje także możliwość ubezpieczenia się w prosty sposób na wypadek opóźnienia lub odwołania pociągu lub samolotu.

Trzeci obszar to sprzęt mobilny i RTV. Zakres ubezpieczenia obejmuje przypadkowe uszkodzenia i kradzieże laptopów, aparatów fotograficznych, zegarków sportowych, telewizorów czy konsoli do gier.  Ostatni obszar, przeznaczony dla miłośników czworonogów, obejmuje ochroną następstw nieszczęśliwych wypadków psów i kotów, wydatki będące ich następstwem oraz odpowiedzialność cywilną za wyrządzone szkody. 

App2U jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

Europa Ubezpieczenia to jeden z liderów rynku ubezpieczeń turystycznych w Polsce. W 2019 roku z jego ochrony skorzystało ponad 1,6 mln podróżujących i wypoczywających klientów. Europa to także ubezpieczyciel stawiający na innowacje technologiczne – od trzech lata na rynku jest dostępna aplikacja mobilna Screenity, dzięki której w prosty i w pełni zdalny sposób można ubezpieczyć wyświetlacz smartfona.

Udostępnij artykuł: