Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego: w PKO BP polisa na życie bez wychodzenia z domu

Z rynku

PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zdalne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Dzięki temu rozwiązaniu klienci PKO mogą zawierać umowy ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej całkowicie online.

PKO Bank Polski - Logo
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)

PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zdalne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Dzięki temu rozwiązaniu klienci PKO mogą zawierać umowy ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej całkowicie online.

- Współpraca Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego ze startupem Autenti otwiera nowe możliwości zdalnego oferowania ubezpieczeń dostępnych dotychczas w oddziałach. To jeden z istotnych elementów cyfryzacji ubezpieczeń w PKO Banku Polskim – mówi Karolina Scacciatelli-Wyszyńska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego.

Nowe rozwiązanie ułatwi klientom zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu.

– podkreśla Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia.

Wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa

Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti. Na tej platformie - w kilku prostych krokach - podpisze umowę ubezpieczenia. Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru. Doradcy Bankowości Hipotecznej PKO zyskali możliwość przygotowania oferty ubezpieczenia na życie i jej sfinalizowania w ramach zdalnej obsługi klienta.

Wdrażanie filozofii paperless

- Doskonała współpraca zespołów projektowych Grupy PKO i Autenti, a także obustronne zaangażowanie w ideę cyfryzacji i wdrażanie filozofii paperless były czynnikami sukcesu naszego przedsięwzięcia. Udało nam się wspólnie wdrożyć bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które zadowoli klientów i stworzy istotną przewagę konkurencyjną Grupy PKO - mówi Tomasz Plata, wiceprezes zarządu Autenti.

Czytaj także: Ikano Bank partnerem Autenti: umowa kredytowa bez wychodzenia z domu >>>

Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej - gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.

Udostępnij artykuł: