Uczeni na rzecz współpracy

Finanse i gospodarka

W grudniu 2013 roku odbył się ostatni zjazd studentów rocznych studiów podyplomowych "Dyplomacja kulturalna XXI w." W tym momencie trwają prace nad uruchomieniem drugiej edycji.

W grudniu 2013 roku odbył się ostatni zjazd studentów rocznych studiów podyplomowych "Dyplomacja kulturalna XXI w." W tym momencie trwają prace nad uruchomieniem drugiej edycji.

"Planujemy nie tylko kontynuować, ale i rozszerzyć współpracę z litewskimi uczelniami, ponieważ w ten sposób realizujemy podstawowe założenie, które przyjęliśmy przy tworzeniu studiów: przekazujemy naszym partnerom profesjonalny program edukacyjny, który może być przez nich kontynuowany i rozwijany." - mówi prof. dr hab. Stanisław Mocek Rektor Collegium Civitas.

Adresatami pierwszej edycji studiów podyplomowych byli głównie obywatele Litwy, reprezentanci instytucji kultury, dyplomaci, przedstawiciele środowiska akademickiego i lokalnych samorządów, jak również studenci i doktoranci. Warunkiem koniecznym udziału w studiach była znajomość języka polskiego na co najmniej średniozaawansowanym poziomie.

Zajęcia prowadzone były metodą blended learning, tj. w formie bezpośrednich spotkań podczas  trzech dwudniowych  zjazdów, które odbyły się na Litwie, jak również zdalnie (osiem kursów e-learningowych).

Studia łączyły w swym programie zarówno aspekt teoretyczny jak i praktyczny. W trakcie zajęć podejmowane były tematy z zakresu kulturoznawstwa, dyplomacji kulturalnej i publicznej, negocjacji oraz wiedzy dotyczącej zarządzania projektami i ich promocji.

Studia były realizowane przez Collegium Civitas i Instytut Adama Mickiewicza przy wsparciu Dyrekcji Trockiego Historycznego Parku Narodowego, Litewskiego Uniwersytetu Edukologicznego w Wilnie i Instytutu Polskiego w Wilnie.

up

Udostępnij artykuł: