Uczymy bezpieczeństwa na drodze

Bankowość

Uczniowie szkół w Marcinowicach i Bystrzycy wzięli udział w lekcji dot. zasad bezpieczeństwa

W dniach 12 i 14 listopada 2014r. z inicjatywy Banku Spółdzielczego w Oławie oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Oławie zorganizowano w szkołach podstawowych w Marcinkowicach i Bystrzycy prelekcje na temat bezpieczeństwa uczniów na drodze. W spotkaniach wzięło udział ponad pół tysiąca uczniów z obu szkół. W trakcie zajęć dzieci otrzymały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Oławie odblaskowe breloki, dzięki którym uczniowie będą lepiej widoczni na drodze.

Głównym celem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa w szkole i w domu. Policjanci radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażone są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu, przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania na drodze, mówili o zapinaniu pasów, przechodzeniu przez jezdnię w miejscach dozwolonych, bezpiecznej jeździe rowerem. Dzieci chętnie słuchały rad i brały udział w rozmowie. Policjanci zwrócili też dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

Lekcje z uczniami odbyły się w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze”, której organizatorem jest Bank Spółdzielczy w Oławie. W jej ramach ponad 10 tys uczniów najmłodszych klas z ponad 30 szkół podstawowych w powiecie oławskim, brzeskim, strzelińskim i wrocławskim otrzymało od Banku Spółdzielczego w Oławie zawieszki odblaskowe.

– Zainicjowana przez nas akcja prowadzona jest w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego i zachęcamy w jej trakcie uczniów do noszenia elementów odblaskowych. Cieszę się akcję wsparli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie i dzięki im pomocy mogliśmy zorganizować te spotkania w szkołach – mówi Prezes Zarządu Banku Bartosz Sobiesiak

W spotkaniach z uczniami wzięli udział: kom. Paweł Urbańczyk – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie (KPP Oława), asp. Tomasz Słuszniak – Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, sierż. szt. Magda Bejgier – KPP w Oławie, sierż. Adam Sandryk – KPP w Oławie, oraz przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Oławie, m.in. Prezes Bartosz Sobiesiak, Wiceprezes Krzysztof Urbańczyk, oraz Dyrekcja Oddziału w Oławie – Katarzyna Bojko i Agnieszka Nowak.

Spotkania, w trakcie których będzie poruszana tematyka bezpiecznej drogi do szkoły oraz inne obszary związane z bezpieczeństwem najmłodszych, będą kontynuowane.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Oławie

Udostępnij artykuł: