Udany pierwszy Start

Finanse i gospodarka

5 miast, ponad 1000 uczestników, ok. 150 studentów i absolwentów na warsztatach oraz dziesiątki kandydatów do odbycia stażu zarekomendowanych firmom partnerskim - to wyniki pierwszej edycji programu Gumtree START DO KARIERY, która właśnie dobiegła końca.

5 miast, ponad 1000 uczestników, ok. 150 studentów i absolwentów na warsztatach oraz dziesiątki kandydatów do odbycia stażu zarekomendowanych firmom partnerskim - to wyniki pierwszej edycji programu Gumtree START DO KARIERY, która właśnie dobiegła końca.

Program START DO KARIERY to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Gumtree - znany na całym świecie serwis bezpłatnych ogłoszeń. Celem kampanii jest udzielenie wsparcia merytorycznego młodym osobom wchodzącym na rynek pracy. W ramach pierwszej edycji programu, która rozpoczęła się w kwietniu bieżącego roku, opublikowano raport pt. "AKTYWNI+, Młodzi Polacy na rynku pracy", uruchomiono specjalną platformę rekrutacyjną startdokariery.pl, a także zrealizowano cykl warsztatów poświęconych nowoczesnym technikom poszukiwania pracy, które odbyły się w 5 miastach Polski.

Partnerem strategicznym pierwszej edycji programu była firma Grafton Recruitment - jeden z europejskich liderów w dziedzinie HR. W akcję zaangażowało się 9 firm partnerskich, które zaoferowały uczestnikom miejsca stażowe w swoich strukturach. Na platformie startdokariery.pl zarejestrowało się ponad 1000 osób. Powołanie do życia inicjatywy START DO KARIERY stanowiło kluczowy element obchodów 10. rocznicy obecności Gumtree na polskim rynku.

Niezmiernie cieszy nas, że program START DO KARIERY spotkał się z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi oraz firm poszukujących ambitnych osób, które chciałyby rozwinąć skrzydła w ich strukturach. Od dziesięciu lat uważnie obserwujemy polski rynek pracy. Kategoria "Praca" jest jedną z największych sekcji serwisu Gumtree.pl. Postanowiliśmy uczcić ten okrągły jubileusz robiąc coś, co przyniesie wymierne korzyści naszym użytkownikom. Ten cel został osiągnięty - wyjaśnia Katarzyna Merska-Pietrak, koordynator ds. komunikacji Gumtree.

W akcji wzięły udział firmy działające w wielu obszarach gospodarki, posiadające ugruntowaną pozycję na polskim rynku, cieszące się szeroką renomą. Staże zaoferowali: Bridgestone, PayPal, Home Broker, FMC Technologies, Komputronik, Fellowes, Techland, Foodpanda oraz ClickApps. Program został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Raport "AKTYWNI+" potwierdził, że takie programy, jak START DO KARIERY są w Polsce bardzo potrzebne. Jako specjaliści w dziedzinie HR zawsze chętnie angażujemy się w przedsięwzięcia podnoszące kompetencje młodych w zakresie poszukiwania zatrudnienia. Prowadząc rekrutację dla naszych klientów, często korzystamy z serwisu Gumtree.pl - mówi Iwo Paliszewski, Marketing Manager, Grafton Recruitment Polska.

Uczestnicy warsztatów Gumtree START DO KARIERY otrzymali szereg praktycznych porad dotyczących skutecznego poszukiwania zatrudnienia, tworzenia wyróżniających się życiorysów oraz listów motywacyjnych, a także niepowtarzalną okazję, by w cztery oczy porozmawiać z pracodawcami - przedstawicielami firm partnerskich.

Choć pierwsza edycja akcji dobiegła końca, nie zamierzamy na niej poprzestać. START DO KARIERY to inicjatywa, która niewątpliwie zasługuje na kontynuację - dodaje Merska-Pietrak.

Źródło: Gumtree

Udostępnij artykuł: