UKNF z autonomiczną gospodarką finansową. Plan finansowy na 2019 r. uchwalony

Prawo i regulacje

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie uchwaliła plan finansowy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) na rok 2019, podała Komisja. Koszty funkcjonowania w planie finansowym UKNF na rok 2019 określono na poziomie 294,6 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie uchwaliła plan finansowy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) na rok 2019, podała Komisja. Koszty funkcjonowania w planie finansowym UKNF na rok 2019 określono na poziomie 294,6 mln zł.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. @uknf staje się państwową osobą prawną, co oznacza, że będzie prowadził autonomiczną gospodarkę finansową #KNF

"Z dniem 1 stycznia 2019 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego staje się państwową osobą prawną, co oznacza, że będzie prowadził autonomiczną gospodarkę finansową. Jest to konsekwencja wejścia w życie przepisów ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym oraz ochrony inwestorów na tym rynku. Zmianie nie ulega źródło finansowania kosztów nadzoru finansowego - są to wpłaty podmiotów nadzorowanych" - czytamy w komunikacie.

Kary nakładane przez KNF nie będą stanowić dochodów budżetu państwa

Jednocześnie wskazane w ww. ustawie kary pieniężne nakładane przez Komisję Nadzoru Finansowego po 1 stycznia 2019 r. nie będą stanowić dochodów budżetu państwa, ale przychody Funduszu Edukacji Finansowej, podano również.Czytaj także: Rozszerzenie składu i zmiana sposobu finansowania KNF >>>

UKNF staje się państwową osobą prawną

"Z dniem 1 stycznia 2019 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego staje się państwową osobą prawną, co oznacza, że będzie prowadził autonomiczną gospodarkę finansową. Jest to konsekwencja wejścia w życie przepisów ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym oraz ochrony inwestorów na tym rynku. Zmianie nie ulega źródło finansowania kosztów nadzoru finansowego - są to wpłaty podmiotów nadzorowanych" - czytamy w komunikacie.Jednocześnie wskazane w ww. ustawie kary pieniężne nakładane przez Komisję Nadzoru Finansowego po 1 stycznia 2019 r. nie będą stanowić dochodów budżetu państwa, ale przychody Funduszu Edukacji Finansowej, podano również.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: